Zimní dovolená v Beskydech

I když Beskydy nepatří mezi nejvyšší vrcholy České republiky, nabízí parádní zázemí nejen pro zimní rekreaci. Beskydy se mohou pyšnit nejvyšší horou Lysou, ke které se dostanete po mnoha stezkách snadnější i náročnější obtížnosti. Ale Lysá hora není jediným lákadlem. Nabízí se třeba strašidelný hrad Hukvaldy, ideální cíl pro rodinné výlety a stejně tak návštěva zdejších přehrad, kde na vás čekají nejen krásné výhledy do okolní přírody, ale i zajímavé gurmánské zážitky.

Kde se ubytovat?

Penziony v Beskydech najdete v mnoha cenových rozmezích pro cestující dvojice, skupiny přátel i rodiny s dětmi. Penziony vynikají svou polohou a dobrou dostupností v blízkosti turistických cílů. Nejen pro milovníky lyžování se nabízí jako ideální ubytování penziony Mosty u Jablunkova, kde kromě udržované sjezdovky najdete i řadu běžeckých stop a bobovou dráhu. Ski areál je disponuje lyžařskou školou a specializovaným servisem. Zajímavým tipem na ubytování a výchozí bod pro vaše výlety po Beskydech může být třeba penzion Krásná. Ubytování zde je moderní, zároveň si zachovává správný vesnický ráz a poskytuje hostům perfektní zázemí pro výlety. V první řadě vám učaruje čerstvý vzduch a bohaté okolní lesy. Obec Krásná má své jméno právem. Pár kilometrů odsud leží přehrada Morávka dostupná po celý rok a stejně tak kamenná rozhledna Kozubová s výškou 18 metrů. Při dobré viditelnosti dohlédnete až na česko-polské pomezí. Jestliže si chcete užít v zimě vodní hrátky, můžete vyrazit do krytého aquaparku na Olešné.

Levné a dostupné ubytování

Pokud vás oblast Beskyd zaujala, a to věřte, že kompletní výčet aktivit je mnohonásobně bohatší, pak vybírejte penziony na penzion.cz, kde se ubytujete za atraktivní peníze včetně snídaně, internetového připojení a u vybraných variant ubytování též se svými čtyřnohými kamarády. Vybírejte online z pohodlí domova a začněte už nyní plánovat svůj zimní výlet do krásný Beskyd.