Specialista na šnekové dopravníky

Potřebujete dopravit zboží či materiál z bodu A do bodu B? Pomůže vám s tím šnekový dopravník. 

Šnekový dopravník je velmi praktickým vynálezem pracujícím na principu otáčející se šnekové hřídele posouvající kapalný i sypký materiál do přepravního kontejneru. Většinou se připevňuje na dopravní prostředek, kde slouží jako plnící zařízení secích strojů a rozmetadel průmyslových hnojiv. 

Bohaté uplatnění napříč obory

Šnekové dopravníky poháněné ať již hydromotorem, nebo elektromotorem nacházejí své využití napříč obory. Největší využití šnekové dopravníky mají v průmyslu a zemědělství, kde se používají k transportu hnojiv, osiv, obilí, mouky, krmiva pro zvířata či uhlí. Pojďme si je představit o něco podrobněji. 

Šnekové dopravníky na uhlí

Tytam jsou doby, kdy se uhlí transportovalo manuálně, tedy za pomoci lopaty a kolečka. Místo nich a vašich svalů veškerou práci odvede šnekový dopravník na uhlí. Ten, který má ve své nabídce společnost CanAgrocz je poháněný elektromotorem s klínovými řemeny nebo šnekovou převodovkou. Společnost vám ho navíc vyrobí v jakékoliv délce. 

Šnekové dopravníky na hnojiva a osiva

Pro dopravu všech sypkých materiálů, jako jsou hnojiva a osiva slouží šnekový dopravník na hnojiva a osiva. Ten může být s podvozkem, s výpadem do strany či s výpadem dozadu. Speciální kategorií pak jsou zabudované šnekové dopravníky určené k zabudování na rozmetadlo hnojiv nebo secí stroj. 

Šnekové dopravníky na obilí

Speciálním produktem z portfolia společnosti CanAgrocz je šnekový dopravník na obilí, které na rozdíl od konkurenčních strojů (včetně těch zahraničních) disponují speciálně upravenou šnekovnicí, která je maximálně šetrná k přepravovanému materiálu a tím minimalizuje rizika jeho poškození. Další předností tohoto dopravníku je jeho vysoký výkon, a to i při jeho větším sklonu. Tyto dopravníky se dělí na pojízdné a zabudované.