Ucpaný odpad většinou vyžaduje okamžité řešení

Ach, ty odpady. Většinou začnou zlobit v neméně vhodnou dobu, jako jsou víkendy či svátky. Problémem je, že ty ucpané většinou vyžadují okamžité řešení, jinak mohou způsobit hotovou katastrofu. Proto je vhodné na ně být připraven. Vědět, jak se zachovat, mít v domácnosti přípravky, které ho uvolní, a v mobilu kontakt na pohotovostní službu. 

V každé domácnosti by pro tyto účely nemělo chybět základní trojkombinace v podobě gumového zvonu, granulátu hydroxidu sodného a instalatérské pružiny. 

Hydroxid sodný

Nejprve jděte cestou nejmenšího odporu, kterým je čistič odpadů z drogerie. Velmi účinný je granulát hydroxidu sodného, který v požadovaném množství uvedeném na etiketě nasypete do odpadu, zalijete horkou vodou a necháte půl hodiny působit. Poté spláchnete proudem vody. Pokud problémem byly třeba nahromaděné vlasy a jiné drobnější nečistoty, bude v ten okamžik po problému. Zatočí s nimi silná chemická reakce. 

Gumový zvon

Špatně odtékající vodu z vany může odstranit i gumový zvon. Postup je následovný: vanu zašpuntujete, napustíte vodou a zacpete přepadovou vpusť. Pak ji odšpuntujete, na odtokový otvor co nejrychleji přiložíte zvon a začnete pumpovat. O zbytek by se měl postarat vzniklý podtlak. 

Obraťte se na specialisty

Nic z výše uvedeného nezabralo? V tom případě vám zbývá poslední možnosti, a to pomoc specialistů. Jste-li z Prahy a okolí, velmi spolehlivá je například firma Tlakař (kontakt najdete na odkazu instalatéři pohotovost Praha), která je proslavená svými opravdu rychlými dojezdy. Za pomoci moderní výkonné techniky detekuje příčinu problému a ten následně i odstraní. 

Co Tlakař vyčistí?

V podstatě cokoliv, co má, co dočinění s vodou a odpady. Toalety, pisoáry, bidety, kuchyňské dřezy, kanálky, sprchové kouty, sifony, umyvadla, vany, kanalizace, odpady, kanály stejně jako okapy a dvorní vpustě. A dokonce zvládají frézování stoupaček. Stačí jim jen nám zavolat a okamžitě dorazí, aby vám poskytli rychlou pomoc Více informací a kontakty najdete na odkazu instalatérká pohotovost Praha.