Nebaví vás neustálé shánění kalibrů a měřidel do výroby? Máme pro vás super tip

Každá strojírensky zaměřená firma potřebuje desítky a desítky různých druhů měřidel i kalibrů. S těmito pomůckami totiž zvládnete změřit extrémně přesné rozměry obrobků, které musí splňovat přesnost na pouhé setiny milimetru. Chcete dané vybavení pořídit snadno, rychle a za pěkné ceny? 

Investujte do jistoty 

Nejdříve je nutné si uvědomit, že měření je alfou i omegou pro každého obráběče. V dnešní době sice drtivá většina z vás používá moderní CNC soustruhy a frézky, ale ani přesto nejste imunní vůči omylům. Stačí nepatrné vychladnutí stroje, stejně jako neviditelné obroušení nástroje nebo špatně provedená korekce v programu. Z toho důvodu musíte měřit opravdu všechny jednotlivé rozměry na každém obrobku. Je to sice dřina, ale takový je holt váš obor. 

Vnější závity vyzkoušíte měřicími kroužky, zatímco vnitřní naopak závitovým kalibrem. Co se týče uložení díry a hřídele, zde se neobejdete bez třmenového a válečkového kalibru. Jak zjistíte, kolik setin milimetru je nutné obrobit, abyste se dostali na požadovanou toleranci? Odpovědí je mikrometrické měřidlo. Nezapomeňte ani na hloubkoměr, posuvné měřítko či třeba hloubkoměr. 

Nyní k našemu tipu 

Nebudeme vás déle napínat. V současnosti veškerý nákup nástrojů, měřidel i kalibrů probíhá přes internet. Tento proces je mnohem rychlejší, jednodušší a příjemnější než klasické kamenné prodejny. Přesně proto najdete celou řadu specializovaných e-shopů, z nichž některé stojí za to, zatímco jiné nikoliv. 

Dobrým příkladem je třeba online obchod pod odkazem https://www.nastroje.cz/kalibry-a-meridla/kalibry/valeckove-kalibry-oboustranne/. V jeho prostředí objednáte kalibry, měřidla i nástroje raz dva. Můžete počítat s velkou skladovou dostupností, svižným odesláním a super cenami.