Jaké potraviny nesmí chybět ve vašem jídelníčku?

Jak určitě víte, správné a pestré stravování je základem kvalitního života. V dnešní divoké době to platí dvojnásob. Naše civilizace je přece jen zaplavená průmyslově zpracovanými „potravinami“ a řadou dalších nesmyslů. Jaké suroviny podpoří vaše zdraví a přinesou vám řadu benefitů?

Vyhněte se extrémům

Určitě se nesnažte držet kdovíjak drastické a nesmyslné diety, jak vám radí nejrůznější influenceři. Dopřejte svému tělu všechny potřebné makroživiny (proteiny, sacharidy i tuky), stejně jako mikroživiny (vitaminy, minerály). Jděte na to inteligentně, ale nebojte se čas od času mlsat. Zdravá výživa totiž není žádné utrpení.

Co se týče zdravějšího mlsání, určitě se mrkněte na čekankový sirupčekankové sladidloumělá sladidla (raději konzumujte jen přírodní sladidla) nebo DIA sladkosti (pokud jste chronicky nemocní).

Za zmínku stojí i ořechový krém, který v malém množství skrývá ohromné množství energie (ideální v případě, kdy chcete nabrat). Chcete-li naopak zhubnout, jsou pro vás lepší spíše low-carb tyčinky.

Nebojte se ani všemožných kávovin (káva a kakao). Tyto látky totiž přináší našemu tělu pestrou škálu zdravotních benefitů. Samozřejmě v rozumném množství a kvalitě…

Zajímavé jsou i chlebové směsi, s jejichž pomocí si vytvoříte výborný a zdravý chléb v domácích podmínkách.

Myslete i na doplňky stravy

Klíčem k úspěchu jsou samozřejmě i již zmíněné mikroživiny. V tomto ohledu oceníte přírodní doplňky stravy s opravdu účinnými formami vitamínů a minerálů (produkty z lékáren mívají často využitelnost pouze okolo 7 %, což je absolutně k ničemu).

Nejlepší bude, když se mrknete na internetové stránky oblíbeného e-shopu 4Slim. Stačí si rozkliknout libovolný z výše vložených odkazů a ihned se před vámi objeví řada ověřených a kvalitních potravin pro zdravý životní styl.