Manažerská křesla nejsou jen pro manažery

V eshopech s židlemi a nábytkem často narazíte na kategorii „manažerská křesla“. Je to trochu nadnesené. Manažerská křesla totiž nejsou jen pro manažery. Naopak. Jedná se o vytuněné kancelářské židle, které ocení úplně každý, který tráví prací vsedě u počítače několik hodin denně. 

Vsedě trávíme několik hodin denně a není to přirozené

Žijeme v době sedavé. Zatímco naši předci trávili většinu svého času v pohybu, nás naše kariéry „upoutaly“ k židlím. Evoluce si zatím změny nestihla všimnout nebo je zpracovat, a tak je pro nás sezení ne příliš přirozenou polohou. Vsedě ale tráví mnozí z nás i několik hodin denně – klidně celou pracovní dobu.

Proti bolestem zad nepomohou léky, ale zdravé sezení

Pokud vás po celodenním sezení bolí „celý člověk“ a máte pocit, že jste zralí tak akorát na to si doma lehnout do postele a spát, je nejvyšší čas zakročit. Sedavé zaměstnání nás dokáže unavit, vyčerpat, potrápit naši páteř i celé tělo a rozhodně není právě zdravé. Tím, co nám může pomoct, nejsou pilulky na bolest, ale zdravé sezení.

Manažerská křesla jsou ergonomicky tvarovaná

Kvalitní manažerská křesla jsou vyrobena tak, aby něco vydržela. Mají odolnou konstrukci, která zvládne i práci 24/7. Zároveň jsou ergonomicky tvarovaná a poskytují oporu celému tělu. Zároveň se pohybují s naším tělem. Ačkoliv se může zdát, že sezení je činnost statická, skoro neustále se při něm pohybujeme. Různě se nakláníme, zakláníme, narovnáváme, otáčíme… Správně zvolená židle pro náročnou kancelářskou práci se přizpůsobí nám, ne my jí. Pohybuje se tedy dynamicky s námi a po celou dobu nám poskytuje oporu.

Správně tvarovaná manažerská křesla nemají jen vytvarovaný zádový opěrák, ale nabízí speciální oporu pro bedra, pro krční páteř, paže, a navíc mají i speciálně tvarovaný sedák, který nepřiškrcuje zadní strany stehen. Právě takové přiškrcení lymfatického a cévního systému na zadní straně stehen má za následek nepříjemné otoky nohou.

Trávíte vsedě i několik hodin denně? Vyberte si k tomu správnou židli.