Zdravotní výhody jízdy na paddleboardu 

Paddleboarding je celkem nový sport, kterému se může věnovat opravdu každý až do vysokého věku. Kromě zábavy má nesporný vliv na naše zdraví.

Zlepšuje koordinaci a rovnováhu

Díky nestabilní ploše, na které za jízdy stojíte, musí vaše svalstvo nohou, břicha i zad pracovat tak, aby dokázaly udržet stabilitu těla a vaše jízda neskončila pádem.

Posiluje svalstvo

Pádlování zapojí svalstvo paží, ramen, zad i břicha a svalstvo dolních končetin zase bojuje o udržení rovnováhy. Svaly celého těla tak posilují přirozenou cestou a při pravidelném ježdění na paddleboardu zanedlouho zpozorujete vylepšení vaší postavy.

Má blahodárný vliv na kardiovaskulární systém

Zvýšením tepu při pádlování se zlepší průtok krve, posiluje se srdce a cévy.

  • Paddleboarding zlepší vaši fyzičku a pomůže vám shodit nějaké to kilo navíc
  • Je také vhodný při rehabilitaci a v boji proti zvýšené hladině cholesterolu nebo při dechových obtížích.

Pozitivní vliv na psychické zdraví

Paddleboard přinese bezstarostné chvíle na vodě s rodinou nebo přáteli. Vypustíte všechny starosti, budete obdivovat krajinu, závodit, nebo se jen tak projíždět v hejnech vodního ptactva, pozorovat nutrie a ondatry budující si nory v březích řek nebo pestrobarevné ryby plující pod vámi v průzračných mořských vodách.

Zdravotní výhody paddleboardingu pro děti

Pokud vezmete své děti na paddleboard, poskytnete jim nevšední den na čerstvém vzduchu ve vaší společnosti. Naučí se držet rovnováhu, ztratí obavy z vody a budou se rychleji učit plavat.

Pochopitelně neplavce je nutné vybavit dobře zavázanou vestou. Kruhu se vyhněte, při nečekaném pádu by z těla mohl spadnout.

Zdravotní výhody paddleboardingu pro seniory

Paddleboardu se nemusí vyhýbat ani senioři vyššího věku. Pokud mají obavy, že jejich fyzička nestačí na udržení rovnováhy při jízdě ve stoje, mohou jednoduše sedět. Pro pohodlné posezení je možné koupit doplňky. 

Jízda na klidné hladině nebude nijak fyzicky náročná, přesto bude mít blahodárné účinky na krevní oběh a dýchání a poslouží jako dobré rehabilitační cvičení při bolestech zad a kloubů.

Přínos mořského paddleboardingu

Nafukovací paddleboard vám zajistí krásné chvíle na vaší dovolené u moře. Ať už jezdíte autem nebo létáte letadlem, i rozměrný nafukovací paddleboard pro dvě osoby a skládací pádla se jednoduše zabalí do zavazadla, které vyhovuje normám leteckých společností, a neplatíte žádné příplatky za nadrozměrné zavazadlo.

Všechny blahodárné účinky paddleboardingu se zde zintenzivní. Postarají se o to vlny a mořské proudy. Navíc intenzivní dýchání zdravého mořského vzduchu dopřeje plicím a průduškám hotové lázně. Pohyb na hladině je ideální na krásné zdravé a stejnoměrné opálení. Samozřejmostí je nevystavovat se slunečnímu záření za poledne a používat ochranné krémy.

Paddleboardy se nabízejí v mnoha různých variantách a provedeních. Vybrat si ten pravý můžete např. zde.