Výkup autovraků po celé republice

Vozidla stárnou, havarují a neslouží ideálně podle představ řidičů. Když máte doma dvorek, jednoduše zde auto odstavíte a pořídíte nové. Proč však nevyužít možnost ho prodat na náhradní díly za výhodných podmínek? 

Autovraky se likvidují ekologicky

V současné době není tak úplně jednoduché se auta zbavit vlastními silami. Vždy je výhodnější se obrátit na odborníky, kteří znají současné zákony potřebné k ekologické likvidaci vozidel. O výkup vraků byste se měli zajímat v době, kdy se hodláte zbavit nepojízdného nebo havarovaného vozu. Na základě stavu autovraku vám bude nabídnuta výkupní částka. Celková suma záleží rovněž na roku výroby, momentální tržní ceně a na značce. Nezáleží na tom, kde právě bydlíte, vykupuje se po celé České republice a jakékoliv značky. Vozidlo bude odtaženo a odhlášeno na úřadě. Také se lze zajímat o výkup katalyzátorů, které se získávají jak od společností, tak od soukromých osob. Nabízí se ty nejlepší ceny díky přímému exportu ke koncovému zpracovateli. 

Podmínky a doklady související s výkupem vraků

Jistě vás zajímá, jak konkrétně probíhá výkup autovraků. Proces se neobejde bez důležitých dokladů, bude se například vyžadovat plná moc k likvidaci vozidla. Nejprve se však začíná domluvou, jestli s necháte odvézt autovrak, nebo ho dopravíte sami. Dojedná se cena, vystaví se potvrzení o ekologické likvidaci a na registru se vůz vyřadí z evidence. Následuje zrušení povinného ručení. Bude po vás vyžadován velký technický průkaz vozidla a občanský průkaz či plná moc, když nebude majitel auta přítomný. Pojišťovna po vás bude chtít velký technický průkaz s vyznačením o vyřazení z registru a zelenou kartu. Tímto způsobem budete mít zaručeno, že likvidace proběhla v naprostém pořádku, jelikož jsou zajištěna všechna oprávnění. V celém Středočeském kraji a v Praze se odtahy realizují zdarma.