Sesterská obuv a haleny jsou základním oblečením pro zdravotníky

Jak se správně obléct do zaměstnání, ve kterém vykonáváte práci zdravotníka? Doba, v níž zdravotní sestry nosily jednotný úbor v celém státě, zmizela v propadlišti dějin. V současné době si každé zdravotnické středisko a pracoviště určuje samo, jaký styl pracovního oblečení budou jeho zaměstnanci nosit.

Co by měl splňovat pracovní oděv pro zdravotníky

Zdravotnictví je specifická oblast. Zde hlavní roli sehrává především zvýšená hygiena. Zároveň je vhodné dodržet vysoké nároky na estetiku. Zdravotníci pracují s lidmi, jsou s nimi v každodenním kontaktu, takže by měli i dobře vypadat. Co se týká hygieny, je zapotřebí, aby sesterská halena mohla být udržována v bezvadné čistotě. Znamená to především praní při vyšší teplotě, tedy minimálně při 60 °C, aby byly zlikvidovány patogeny a choroboplodné zárodky. Proto se na jejich výrobu používá směsový materiál s obsahem 65 % polyesteru a 35 % bavlny, jenž snese takovou údržbu.

Zvolte ten správný střih

Oblečení pro zdravotníky, hlavně sesterská halena, musí být pohodlné a praktické. Neměly by chybět kapsy, případně boční rozparky pro příjemnější nošení a poutko na klíče. Ideální je výstřih do písmene V, jenž je slušivý a pasuje každé postavě. Střih haleny lehce kopíruje postavu. Délka oblečení kryje boky, čímž působí lichotivě.

Nezapomeňte na pohodlnou obuv

Zdravotníci jsou většinou celý den na nohách. Potřebují proto nosit pohodlné boty. Dámská zdravotnická obuv splňuje vysoké nároky na vzhled i pohodlí. Nejčastěji se vyrábí z pravé kůže, jež je poddajná a přizpůsobí se každému chodidlu. I když je obvyklou barvou bílá, tak nezřídka se u zdravotnických pracovníků setkáme i s veselými vzory obuvi, které vhodně doplňují jejich celkový vzhled. Oblíbené jsou třeba motivy zvířat, které se hodí do prostředí ambulancí určených pro děti.