VYDEJTE SE K DERMATOLOGOVI PRO KRÁSU I ZDRAVÍ

laserové dermatologie

Zářivá pleť bez sebemenších nedostatků, to je velmi častý sen, protože taková pokožka symbolizuje zdraví a mládí. Cesta ke splnění tohoto přání nemusí být nijak dlouhá a trnitá. Estetická medicína vám totiž umí pomoci. Pod estetickou medicínu patří rovněž dermatologie.

 A co vám může dermatologie nabídnout za zákroky?

Vypravíte-li se k dermatologovi, v ordinaci s ním budete řešit kožní potíže. Nejčastěji to poměrně typicky bývá třeba akné nebo rosacea. Tento specialista ovšem též zhodnotí stav vašich mateřských znamének a po diagnostice může přistoupit i k jejich odstranění. Zatím jsme v oblasti zákroků, které si dávají za cíl zlepšit spíše zdravotní stav, nicméně máme řadu možností, jak účinně eliminovat i problémy čistě estetického rázu. Estetická dermatologie umí odstranit jizvy nebo rozšířené žilky, případně vyhladit vrásky. K tomu lze využít neinvazivní ošetření laserem. Na rozdíl od chirurgického zákroku tento postup nevyžaduje posléze dlouhodobou rekonvalescenci, případné nežádoucí účinky v podobě zarudnutí či mírných otoků samy velmi rychle mizí.

Klíčem pro úspěšné ošetření je vybrat adekvátní typ laseru. Celé odvětví zaznamenalo prudký rozvoj a stále se vyvíjí. Byť za sebou zatím nemá nijak dlouhou historii, vůbec poprvé lasery do medicíny pronikly teprve v sedmdesátých letech dvacátého století.

Dnes patří mezi ty nejhojněji využívané hlavně CO2 laser. V medicíně se používá už dlouho, prakticky je jedním z nejstarších, jeho obliba ovšem nijak neklesá. Funguje na bázi infračerveného záření. Dokáže se dostat do tkáně zhruba do hloubky 0,1 mm. Což při ošetření sami pocítíte. Můžete zaznamenat nepříjemné pocity, nicméně rozhodně se nejedná o bolestivý zákrok. Uplatnění má velmi široké, za pomoci tohoto typu lze odstranit jizvy, pigmentové skvrny, ale také vrásky.

V ordinacích také můžete poměrně často narazit na jiný druh. Je jím Nd YAG nebo též laser neodymový. Jeho využití je podobné, také on si poradí s hyperpigmentací, zvládne se postarat o omlazení pokožky, ale také je hojně oblíbený při depilaci.

Jaké technologie používáme v rámci laserové dermatologie v estetickém centru Altos?

Především je to zařízení Synchro REPLA:Y. Jedná se o převratný typ laseru, který v sobě spojuje dva druhy. Tím prvním je zmíněný alexandritový laser, který je vůbec nejsilnější dnes dostupný, a to až 25 % oproti ostatním laserům svého druhu. Dále dokáže plně zastoupit Nd YAG. Proto ho můžeme využívat pro odstranění pigmentových skvrn, a dokonce i tetování. Pro svou univerzálnost se jedná o velmi oblíbený přístroj. Díky převratnému New Cooling System také mezi pacienty, protože dokáže při ošetřování pokožku chladit. Zákrok je tak bezbolestný.

Dále u nás najdete také laser SmartXide2 CO2. I ten v sobě spojuje výhody hned dvou různých typů. Je schopen využít CO2 technologii a zároveň se může stát zdrojem radiofrekvenční energie. Opět to přináší řadu výhod pacientům. Zákrok trvá mnohem kratší dobu, přesto však s perfektním výsledkem a při ošetření se minimalizují nežádoucí jevy typu otok. Takže rekonvalescence pro vás nebude představovat téměř žádnou zátěž.

Na tomto místě lze prezentovat pouze malou část z kompletního zázemí kliniky Altos. Sami se u nás zastavte a my už dokážeme určit, který z řady přístrojů DEKA využijeme pro řešení vašeho problému. Neustále rozšiřujeme svoje vzdělávání i zkušenosti nejen z oboru laserové dermatologie, abychom se o své pacienty mohli starat s veškerou péčí.