Postel je lepší než karimatka

hotel

Zatímco v mládí bychom byli schopní s batohem na zádech procestovat svět, s věkem už víme, že když se nevyspíme na pohodlné posteli, druhý den se nepohneme. Proto se vykašlete na baťůžkaření a přiznejte si, že dvacet nedvacet, postel je lepší než nějaká karimatka a spacák.

Za komfort sice bohužel zaplatíte o trochu víc, než za místo pro stan v nejbližším kempu, ale zato vám bude dobře a o nic se nebudete muset starat. Navíc, pokud si mylně myslíte, že stan si můžete postavit naprosto kdekoliv vás zrovna napadne, není to tak úplně pravda.

Především pokud se chystáte na výlet do nějakého většího města, tak se připravte, že kempy najdete někde na okraji, klidně i několik kilometrů od centra. Navíc trmácet se s batohem a stanem na zádech není zrovna nic pohodlného. S ním nebudete moci jen tak na nějakou prohlídku zámku, do muzea nebo třeba do divadla. Jak vidíte, s pořádným ubytováním nejde jenom o měkkou postel, ale také o praktičnost. Se spacákem v báglu možná ušetříte peníze, ale připravíte se tím i o některé zážitky.

Recenze jsou dobrá věc

Nejjednodušší je hledat informace ohledně ubytování ve vybraném městě na webových stránkách daného města. Zde jsou nejčastěji rozděleny do kategorií, jako jsou hotely, apartmány, penziony, ubytovny nebo hostely či chaty.

Podle svých požadavků na ubytování si z nich můžete vybrat to, co vám bude nejvíce vyhovovat, například kvůli dostupnosti do města nebo službám, které ubytování nabízí. Zatímco někde vám nabídnou pomalu snídani do postele, někde se nedočkáte k večeři ani suchého chleba. Vždycky se nezapomeňte podívat na recenze předchozích ubytovaných a jejich hodnocení. Určitě nejezděte jen tak naslepo, mohli byste se ošklivě spálit.

Všechna levná ubytování si můžete porovnat v klidu doma a bez tlaku se rozhodnout. S batohem na zádech to už tak jednoduché není. Budete odkázaní jenom tam, kde budou mít místo.

Sdílet článek