Ubytování v Chorvatsku: I v zimě tu můžete strávit příjemnou dovolenou

Do Chorvatska si Češi po dlouhá léta zvykli jezdit především za teplem a mořem. Užívají si zde svou letní dovolenou na příjemných plážích, ve stínu restauračních zahrádek u dobrého jídla a pití a dětem nezapomenou koupit zdejší typický „sladoled“. Do této jihoevropské země se ale lze vydat v zimním čase, kdy oblíbené turistické destinace nabízejí větší klid a pohodu, protože nejsou přecpané návštěvníky. Víte, že si v Chorvatsku také zalyžujete?

Kvalitní lyžařská střediska

Obecné povědomí o Chorvatsku je jako o zemi, kam se jezdí především v létě. Málokdo už ale ví, že se zde vyskytují také kvalitní lyžařská střediska. Ale není divu, když se zde najdete i horské masivy, jako je například Snježnik v Gorski Kotar, který leží v nadmořské výšce 1 111 metrů. Od Rijeky je vzdálen pouhých dvacet šest kilometrů. Milovníci zimních sportů mohou využívat šest vleků, sjezdovky i běžecké tratě. A sníh se tu drží obvykle až do května. 

Také u Záhřebu je příjemné horské středisko v masivu Medvednica. Nejvyšším vrcholem je Sljeme, na který vede lanovka i městské autobusy. Zde si díky dobrému osvětlení užijete noční lyžování.

Kde si najít vhodné ubytování v Chorvatsku

Pro hledání pohodového ubytování v Chorvatsku můžete využít webové stránky Hrvatska.net, které jsou zaměřeny na vyhledávání hotelů, apartmánů, mobilních domků či obytných karavanů. Určitě si tu vyberete přesně takové místo, kde se budete cítit pohodlně a kde si odpočinete od starostí všedních dnů. Nechcete využít akci First minute s dvacetiprocentní slevou? Buďte první a rezervujte si pobyt co nejdříve.

V létě do hotelu, nebo apartmánu

Když budete brouzdat nabídkou ubytování, patrně vám vyvstane na mysl, kde bude nejlepší si pobyt zamluvit. Někdo rád jezdí do penzionů či apartmánů, jiní mají raději hotel. Chorvatsko nabízí i další možnosti, jak zde strávit svou dovolenou. Například mobilní domky nabízejí soukromí, klid uprostřed krásné přírody a komfortní zázemí s terasou a klimatizací.