Originální pánské motýlky jako vkusný doplněk obleku

K pánskému obleku patří jako nezbytný doplněk klasická kravata, případně elegantní motýlek. Ten není tak často vidět. Možná je tomu tak proto, že ho pánové neumějí správně nosit. Nevědí, pro jakou příležitost se hodí si ho vzít, aby neudělali nepříjemné společenské faux pas. S motýlkem je možné zazářit, ale musí se vědět, jak na to.

Motýlek si patří do společnosti

Motýlek je ideálním doplňkem pánského obleku pro společenské příležitosti, jako je návštěva divadla či plesu. Zde je vhodné zvolit motýlek k obleku v tmavších barvách. Naproti tomu na svatbě, ať se jí účastníte jako host nebo jako novomanžel, to bude chtít motýlka ve světlejších odstínech. Chybou nebude, když sáhnete i po pestřejších barvách. Doporučuje se sladit se svým doprovodem.

Kam motýlka raději nebrat

Ačkoliv profesor Pirk motýlka nosí i do svého zaměstnání, tak vy to raději nedělejte. On si to může dovolit, protože se jedná o významnou osobnost českého zdravotnictví. Do kanceláře i na jednání s obchodními partnery si vezměte spíše kravatu, která se pro tuto příležitost více hodí. Platí to i pro účast na maturitní zkoušce či u státnic.

Jaké druhy motýlků existují

Možná i vy budete překvapeni, že motýlek k obleku se vyskytuje hned v několika variantách. Nejčastější je vázací motýlek, což je klasika, která by v šatníku muže chybět neměla. Je samozřejmě třeba se ho naučit vázat. To se dá snadno naučit třeba podle návodu na internetu, kde je volně přístupný. 

V obchodech se prodávají i dřevěné nebo kovové motýlky, což je velmi originální záležitost. Lze si je vzít k obleku i ke košili. K dostání jsou i předvázané motýlky, jež stačí připevnit pomocí háčku na pásce. Při výběru motýlků vždy vsaďte na kvalitu materiálu i zpracování. Motýlek vás má zdobit, zaslouží si proto ten nejlepší materiál. Ideální je 100% polyester.