Venkovní posezení nemá bez střechy smysl

Asi každý majitel zahrady by si chtěl vytvořit nějakou formu venkovního posezení, nicméně nejedná se o nic snadného ani levného. 

Náklady se dají sice snížit u nábytku, který je možné koupit někde v antikvariátu, nicméně u podlahy, a hlavně střechy není možné náklady snižovat, jinak se to vymstí.

Provizória

Zastřešením terasy si člověk zajistí krytí proti dešti a alespoň částečně i vůči slunečním paprskům. Hodně samozřejmě záleží na formě. Rozhodně by se nemělo jednat o žádné provizórium typu nepromokavá plachta. Takovéto experimenty nikdy dlouho nevydrží. Plachty tohoto typu nejsou pro tento typ práce dělané.

Mnohem lepší je použít vhodnou pergolu, v případě posezení situovaného na zahradě dál od domu je dobré zvolit zahradní altán. Nejedná se o nic extra levného, nicméně nejde ani o žádný velký výdaj. Hodně zde samozřejmě záleží na rozměrech, případně použitém materiálu. I ten je důležitý.

Dřevo stále vede

Mnoho výrobců zahradních zastřešení dnes využívá prakticky výlučně kov, nejčastěji ve formě hliníku. Nic proti tomu. Konkrétně hliník je skutečně hodně odolná surovina a jen tak ho něco nezdolá. Problémy však mohou působit jeho vizuální vlastnosti, které nemusí sednout každému. Hlavně v rustikálně koncipovaných zahradách nevypadá tento kov úplně nejlépe. 

Co se dřeva týče, to je v tomto ohledu úplně bezproblémové. Dokonale zapadne kamkoliv. Dřevěné pergoly a altány je možné zkombinovat prakticky s jakýmkoliv prostředím a vždy to dopadne dobře.

Přístřešek na míru

Mnoho lidí dnes kupuje již vyrobené prefabrikované pergoly i altány. Jedná se o levné, avšak ne vždy stoprocentně sedící řešení. Kdo chce mít na pozemku všechno v dokonalém souladu, ten si nechá přístřešek vyrobit na míru. Cena je sice obvykle vyšší, avšak výsledek nakonec stojí za ty vynaložené peníze navíc.