Projeďte na kole Jihomoravský kraj – 6 tipů na letní koupání

Horké počasí a stále se zvyšující teploty přímo vybízí ke koupání a strávení co nejdelší doby u vody. Pokud máte doma jízdní kolo a chcete si udělat výlet, na konci kterého vás čeká zasloužené osvěžení, tak neváhejte a šlápněte do pedálů!

1) Biotop Chrlice

Na toto místo se dostanete na horském nebo i silničním jízdním kolem. Pohodlně sem přijedete i na elektrokole. Jedná se o přírodní biotop, který je kousek za Olympií u Brna. Voda je zde příjemně osvěžující, rozhodně však není studená. Kolem vody si můžete lehnout na deku, na travnatou plochu. Hloubka je na kraji zhruba po pás, následně se zvětšuje. Biotop je vhodný spíše pro zdatnější plavce.

2) Rybník Chobot v Lulči

Tento rybník se používá nejvíce k rekreačnímu vyžití. Přijedete sem na kole, ať už se vydáte z Brna nebo z jeho blízkého okolí. Čeká na vás romantika, kterou si na jízdním kolem opravdu užijete. Cesta vede kolem chatek, rybník je znám také pro sportovní rybaření a výlet sem rozhodně stojí za to.

3) Nádrž Pálava v Blansku

Příjemným koutkem, který je schovaný v Blansku, je nádrž Pálava. Ta je umístěna za činžovními domy a málokdo tak o ní ví. Na silničním kole sem přijedete rychle a pohodlně. Osvěžit a najíst se můžete hned na třech místech u nádrže. Voda je zde v nejhlubších místech hluboká až 3 metry. Nechybí však ani nízká hloubka pro děti nebo neplavce.

4) Biotop Kovalovice

Zajímavým místem, kde se v létě vykoupat je přírodní biotop, který leží mezi obcemi Kovalovice a Viničné Šumice. Tato umělá vodní nádrž, ale i dětský biotop jsou otevřeny až do 20 hodin. Nechybí hřiště na volejbal, stánky s občerstvením a vstupné se pohybuje kolem 30 korun.

5) Lom u Mariánského mlýna u Mikulova

Na kole dojedete i k lomu, který se nachází U Mariánské mlýna. Jedná se o opuštěný a zatopený vápencový lom u obce Mikulov na Moravě za Svatým kopečkem. U tohoto lomu se budete cítit jako na chorvatské pláži, voda je zde průzračně čistá, ale připravte se na dlouhou mělčinu a pak nečekaně velká hloubka. Dokonce není známo, jaká hloubka zde je.

6) Křetínka u Letovic

Pokud dáváte přednost přírodním koupalištím, kde se nemusíte bát davů lidí, tak si udělejte výlet na kole k vodní nádrži v Letovicích. Křetínka je údolní nádrž mezi Letovicemi a Kretonem. Můžete si zde užít plavání, vodní sporty, lodičky a spoustu další zábavy. Navíc sem můžete i se psy.

Tak přejeme pěkně strávené letní dny!