Proč se vyplatí profesionální čištění koberců?

Koberce se vyznačují skvělou tepelnou izolací, starají se o příjemnou domáckou atmosféru a svým designem umí s interiérem doslova čarovat. Koberec může svým vzorem sjednotit celé bydlení a originální dekor se může stát středem pozornosti pro každého, kdo se v prostoru ocitne. 

Oproti hladké podlaze se ale do koberců snáze zachytávají nečistoty a prach. O pravidelném luxování koberců se není třeba rozepisovat. Víte ale, proč se vyplatí pravidelné profesionální čištění koberců?

Zatočte s roztoči!

Asi nejen alergici vědí, že v kobercích mohou žít a žijí roztoči. Ti samotní pro nás škodliví nejsou. Nicméně silné alergeny obsahují jejich výkaly, které se na koberci mísí s prachem a víří se do ovzduší. 

Profíci vyčistí koberce do hloubky

Běžným luxováním nikdy nezvládnete takovou očistu koberce, jakou provedou odborníci s profesionální technikou. Při čištění koberců kotoučovým strojem se jednotlivé vlasy koberce šamponují i napřimují. Profesionální čištění zbaví koberec sešlapaných míst. Proto vypadá po zásahu expertů jako nový! Tím, že si profesionální stroje takto „hrají“ s vlasy koberce, se pěna absorbující nečistoty dostane opravdu až do hloubky textilie.

Chemické čištění koberců: Jde to i nasucho!

Ačkoliv koberec i po mokrém čištění – pokud ho provádí odborníci – neschne příliš dlouho, někdy si nemůžeme dovolit čekat ani hodinu. Jedná se zpravidla o případy kanceláří a podobných prostor, kde by mokré čištění koberců narušilo běžný pracovní provoz. 

Chemické čištění, nebo také čištění nasucho, se provádí speciální směsí, která obsahuje biologicky rozložitelné složky. Tato směs pohlcuje nečistoty a vlhkost. Po vysátí směsi je koberec připraven rovnou k provozu. I tato metoda zbaví podlahu plísní, roztočů i prachu.