Bazény a trampolíny jako součást zahrady

Teplé letní dny lákají ke koupání. V současnosti již člověk není odkázán jen na veřejná koupaliště a plovárny, protože si může pořídit vlastní bazén. Většinou to samozřejmě vyžaduje vlastnictví nějakého pozemku, na kterém se najde prostor pro koupání. Dokonce ani není zapotřebí hloubit pro bazén díru v zemi. V obchodech se totiž prodávají nadzemní bazény, které pořídíte, postavíte, nasadíte filtraci, naplníte vodou a koupete se. Jaká je jejich nabídka na trhu?

Obdélníkové bazény

Příjemným zpestřením parného dne je možnost se zchladit ve vodě. Bazén je k tomuto účelu zcela ideální. Když se podíváte na sortiment, tak vás možná zaujmou obdélníkové bazény v různé velikosti. Jsou vybavené bytelnou konstrukcí, mají filtraci v podobě filtračního kartušového čerpadla, díky kterému je voda udržovaná v čistém stavu. Pevným kovový rám je opatřen práškovou barvou proti poškození, která zvyšuje jeho odolnost. Vnitřní část bazénu bývá tradičně modrá.

Jak zvolit velikost bazénu

Při výběru bazénu je třeba přihlédnout i k tomu, kdo se v něm bude koupat. Pokud máte malé děti, oplatí se investovat peníze do takového, kterého si s chutí užijí. Je vhodnější zvolit bazén méně hluboký, aby byl pro děti bezpečný. Bazény holandské značky Exit se prodávají v délce od 220 do 540 cm určených pro plavání a s hloubkou od 65 cm do 122 cm.

Pro děti pořiďte i trampolínu

Co by to bylo za zahradu, kdyby v ní chyběla trampolína. Tato moderní zábavná aktivita baví děti  i dospělé od Aše po Jablunkov. Většinou si lidé na zahradu pořizují stojací trampolíny, ale není problém koupit i takové, které se zabudují do země. Trampolíny jsou vybavené ochrannou sítí a robustním krytem pružin, aby se zvýšila jejich bezpečnost. Součástí bývá i žebřík, po kterém se na trampolínu pohodlně dostanete.