Praktické doplňky pro výstavbu terasy

Rozhodli jste se pro výstavbu terasy svépomocí? Pak pro vás máme spoustu tipů, jak si usnadnit práci a zároveň mít terasu dokonalou a zcela bezpečnou. V první řadě si vyberte nejvhodnější místo pro umístění terasy. Nejvíce sluníčka si užijete  na jižní straně, kde vám bude celé odpoledne svítit, popřípadě na výhodní straně, pokud si chcete užívat ranní kávu za rozbřesku. Nejméně vhodná strana je ta severní, v případě dřevěné terasy by se vám tady pak mohlo držet vlhko. Víte, co budete kromě terasových prken potřebovat?

Pro rovný povrch terče

Jestliže bojujete s nerovným povrchem, pak se vám vyplatí investovat do rektifikačních terčů a podložek. Rektifikační terče vám pomohou zajistiti stoprocentní rovný povrch i vyrovnat sklony. S drobnými nerovnostmi vám pomohou též gumové granulátové podložky omezující vlhkost dřeva. S těmito podložkami docílíte měkčího došlapu, stálého větrání a tím významně prodloužíte životnost terasy. Opakovaně použitelné podložky jsou dostupné v několika rozměrech a vyhoví tak požadavkům na různé podklady i typy staveb. Při nákupu nezapomeňte též na distanční podložky na terasy. Mají řadu předností, mezi něž patří hlavně usnadnění samotné montáže jednotlivých terasových prken a prodloužení životnosti celé terasy díky ventilaci. S těmito praktickými pomocníky zvládne stavbu terasy každý šikovný kutil, který ocení kvalitní materiál i doplňky pro snadnou práci.

Dřevěná prkna (nejen) na terasu

Rozhodnete-li se pro dřevěnou terasu, zajisté oceníte přírodní vzhled i dotek přírody na vlastní bosá chodidla. Dřevo je jednoduše trendy, vyžaduje sice pravidelnou péči, ale nemusíte mít obavy, že se o něj poraní děti nebo zvířata. Dřevo je přirozeně krásné, originální a odolné vůči povětrnostním vlivům. Stačí používat kvalitní impregnaci ve formě oleje a těšit se dlouhé roky z terasy, která vám zaručeně udělá službu.