Jaký typ kuchyňské váhy si vybrat? Se kterým se nejlépe pracuje?

Při přípravě pokrmů je zapotřebí, aby byla kuchyň dostatečně vybavené ručními i elektrickými pomocníky. Ty zjednodušují a zrychlují práci. Jedním z nich je i kuchyňská váha. Na trhu jsou k dostání různé modely. Přinášíme vám typy na to, jak se v současné nabídce kamenných prodejen a internetových obchodů orientovat.

Proč si pořídit kuchyňskou váhu

Upéct koláč nebo moučník je možné i s pomocí hrnku. Tak zvané hrníčkové recepty jsou mezi amatérskými kuchaři poměrně oblíbené. Jejich výhoda tkví v tom, že jsou rychlé a poměrně snadné, takže se do nich může pustit i naprostý začátečník v kuchařském umění. U nich se bez kuchyňské váhy obvykle obejdete. Přesto stojí za to ji ve své kuchyni mít, protože některé kuchařské postupy ji vyžadují.

Digitální kuchyňská váha

Značné popularitě se těší digitální kuchyňská váha. Je vybavená LCD displejem s velkými číslicemi viditelnými i z dálky, jenž ukazuje přesnou hmotnost vážených potravin. Nejčastěji pracuje díky tomu, že je napájena z vyměnitelné baterie. V menu je možné si nastavit potřebnou jednotku. 

Taková váha váží s přesností na 1 gram a disponuje funkcí dovažování, která vaření činí jednodušším. Maximální hmotnost, kterou je na ní zvážit, dosahuje obvykle 5 kilogramů.

S miskou, nebo bez

Součástí kuchyňské váhy jako příslušenství může být i umělohmotná miska, která slouží k vážení. Není-li, pak lze použít jakoukoliv jinou mísu z plastu.

Jestliže si budete váhu vybírat, tak volte, která má vážící plochu z odolného skla. Ta se snadno udržuje v čistotě, zároveň se jedná o elegantní materiál. Moderní kuchyňská váha nezabírá v kuchyni příliš místa, protože je poměrně plochá, a tudíž i skladná. 

Pohodlně se vejdou do skříňky, do zásuvky i do spíže. Můžete ji samozřejmě i nechat ležet na pracovní ploše, abyste ji měli kdykoliv k dispozici připravenou k použití.