Postačí vám oprava čelního skla, nebo potřebujete výměnu?

Prasknutí předního skla je něco, čemu se neubráníte, nehledě na to, jak dobrý jste řidič. Tady platí jen jediné. Čím více jezdíte, tím vyšší je šance, že se vám něco takového přihodí.

Čelní sklo se samozřejmě dá připojistit. V základu součástí pojistky (havarijního pojištění) nebývá. A pokud si ho chcete připojistit, častokrát se cena pojistného zvedne o tisíce. Obzvlášť v případě, kdy máte autosklo s čidlem pro automatickou funkci stěračů. V případě, že jste pojištění, vám výměnu skla uhradí pojišťovna. Pokud pojištění nemáte, pravděpodobně vás bude nejdříve zajímat, jestli je možná oprava čelního skla místo úplné výměny, abyste ušetřili nějaké peníze.

Kdy je možná oprava autoskel?

Prasklina na čelním skle se může objevit opravdu snadno. Častokrát ji způsobí kamínek, který vyletěl od vozidla jedoucího proti vám. Hodně záleží na tom, kde se prasklinka objevila. Pokud není velká a nachází se mimo zorné pole řidiče, je tu dobrá šance, že se bude dát opravit.

Oprava autoskel patří jen do rukou odborníků, kteří jsou nejlépe schopní určit, zda postačí oprava, nebo bude nutné sklo celé vyměnit. V dobrém servisu vám zařídí i financování od pojišťovny, pokud jste sklo měli pojištěné. Nemusíte tedy sami řešit veškeré papírování.

Jak dlouho trvá výměna skla?

V případě větších poškození, kdy je jasné, že bude nutná výměna čelního skla, bývá sklo poškozené někdy i tolik, že není možné s vozidlem dále jezdit. Pak vás bude určitě trápit čas. Budete chtít mít sklo vyměněné co nejdříve.

Doporučujeme obrátit se na Autosklo S.O.S., NON-STOP, spol. s r.o. Jak napovídá název společnosti, jsou pro vás k dispozici opravdu nonstop, a hlavně mají 90 % všech čelních skel skladem. Díky tomu bude výměna autoskla blesková a vy budete brzy zase moct jezdit.