Nevíte si rady, jaký dárek dát svým dětem k svátku? Máme pro vás super tip

Blíží se zrovna svátek vaší ratolesti? Pak si pravděpodobně začínáte lámat hlavu s tím, jakým dárkem ji potěšíte. Tentokrát se spolehněte na něco opravdu smysluplného. Něco, co podtrhne význam jména, které jste pro své dítě zvolili.

Každé jméno má svůj jedinečný původ 

Milujete typicky česká jména, jež se používají už po generace? Pak vám rozhodně nesmí uniknout jejich význam. Pojďme se společně podívat na několik nejoblíbenějších jmen a jejich původ. 

Prvním z nich je typické jméno Natálie. Tato varianta pochází z latinského spojení slov „natale domini“, což v překladu znamená „narozená v den zrození Krista“. 

A co třeba oblíbené jméno Matěj, které pochází z hebrejštiny? Tato varianta znamená „Hospodinův dar“.

Eliška také pochází z hebrejštiny. Znamená „Bůh je mi slibem“.

Martin je odvozený od jména římského boha Marta. Znamená „bojovný“. 

Zajímá vás původ a smysl jména vaší ratolesti? Pak si určitě pořiďte nějakou specializovanou knihu, případně si prolistujte internetové vyhledávače. Budete překvapeni. 

Jak oslavit jmeniny? 

Nyní už víme, že jméno s sebou nese hlubší význam. Pokud tedy zrovna přichází svátek vašich milovaných, musíte jej pořádně oslavit. Jaký dárek je k takové příležitosti ideální? 

Odpovědí je zlato. Tento drahý kov je už po tisíce let uznávaný jako znak bohatství, uchovatel hodnoty a jakási forma bezpečí. Postupem času nezestárne, nerezne ani se nerozpadá.

Pojďme se však vrátit nohama na zem. Nás zajímá tento okamžik a blízká budoucnost. 

Právě v těchto dvou oblastech se zlato stává ideálním parťákem pro vaše ratolesti. Proč? 

Pokud jej přesně v tuto chvíli koupíte, za nějaký čas bude mít klidně několikanásobnou hodnotu. Přesně proto ho spousta šikovných rodičů používá jako způsob spoření pro své děti.

Za posledních osmnáct let (od narození až po dospělost ratolesti) si žlutý kov připsal více než 400 %. Hravě tedy překonal všechny ostatní typické formy dětského spoření.

Stejně tak porazil nezodpovědné držení peněz na bankovním účtu, což je pořád v našich končinách tak trochu hloupým zvykem.

Chcete opravdu spořit svým dětem, aby z toho něco měly? Pak se spolehněte na zlato. V jaké podobě? 

Potěšte děti zlatým dukátem 

Nechte si vytvořit jedinečný zlatý dukát, na němž bude vyryté jméno i příjmení vašich dětí. Takový dar nebude mít nikdo jiný na světě. 

Řeč je o ryzí zlaté medaili (23,66 karátů) s hmotností 3,49 gramů. Její průměr dosahuje 20 milimetrů. Jedná se tedy o dárek i investiční příležitost v jednom balení. 

Takový předmět vyrábí Pražská mincovna, která spolupracuje s populárním e-shopem ceska-jmena.cz. Stačí si rozkliknout výše vložený odkaz a v mžiku se dostanete na jeho stránky. V nich si naklikáte jméno i příjmení ratolesti. Poté vám obchod vygeneruje ukázku budoucího vzhledu medaile. 

Ta vám přijde zabalená v průhledném blistru a položená v elegantní dárkové krabičce. Součástí balení je i certifikát pravosti. 

Dopřejte svým dětem bezpečí 

Díky zmíněnému dárku zajistíte svým dětem bezpečí do budoucích let. Jednoho dne přece jen už budete staří, takže se o sebe budou muset postarat samy. V takové chvíli se pořádná zásoba zlata může kdykoliv hodit. 

Čas od času totiž přichází nejrůznější krize v podobě válek, pandemií, vysoké inflace a podobně. Trhy padají dolů, klasické úspory se znehodnocují, lidé ztrácí práci a panuje zmatek. 

Majitelé zlata však mají pré. Žlutý kov totiž přesně ve stejnou chvíli velmi rychle roste na ceně. Z toho důvodu ho používají banky, státy i investoři jako způsob zabezpečení a vyvážení svého majetku. Jedná se o jednoduchou a dostupnou investici – tak proč se do ní nepustit?