Biokosmetika má oproti klasice navrch

Vypadat skvěle a zároveň se tak i cítit by chtěl asi každý, nicméně dosáhnout tohoto efektu není jednoduché. Hodně samozřejmě pomáhá dodržovat zdravý životní styl, avšak ani ten není všemocný. 

Například tak neodstraníme vrásky ani jiné kožní neduhy. K tomu už je potřeba použít adekvátní kosmetiku.

Biokosmetika umí pokožku vyživovat

Kosmetika se používá už od nepaměti. Většinu času se jednalo o čistě přírodní výrobky. Toto změnila až moderní doba, když se do kosmetiky mimo jiné začaly přidávat i různé syntetické chemikálie. Jejich úkolem je zajistit produktu trvanlivost a také svěží vzhled. Nejedná se ovšem o látky, které by neměly žádné vedlejší účinky.

Syntetické složky hlavně u levnějších druhů kosmetiky brání naturálním látkám ve vstřebávání se do kůže. Proto klasická kosmetika často spíše retušuje, než aby pokožce dodávala živiny.

Dalším problémem může být podráždění. S tím má problémy celá řada lidí. Chemie v kosmetice samozřejmě není vyloženě agresivní, ale za jistých specifických podmínek kůži dráždit skutečně může.

Kdo se chce tomuto druhu potíží vyhnout, měl by si raději začít kupovat biokosmetiku. Ta totiž žádnou syntetiku neobsahuje. Nedokáže sice zakrýt různé kožní neduhy pár hodin po aplikaci, na druhou stranu má mnohem lepší dlouhodobé účinky. Jednoduše řečeno, klasika zakrývá, biokosmetika hojí.

Zvířata mohou být klidná

Biokosmetika má však ještě jednu velkou výhodu – netestuje se na zvířatech, a to nikde na světě. Výrobci tradiční kosmetiky však v mnoha zemích mají naopak testování na zvířatech nařízeno zákonem. Mezi takové země patří kupříkladu Čína. 

V Evropské unii jsou sice tyto praktiky zakázané, to však nebrání Číňanům své produkty na našem trhu prodávat. Pokud chce mít tedy zákazník jistotu, že jeho kosmetika nebyla zkoušena na zvířatech, měl by vždy sáhnout po výrobku s označením bio.