Neriskujte kvůli neschopnosti podnikatelů platit včas

Někdy stačí jeden skvělý nápad, aby se z vás stal úspěšný podnikatel. U většiny však zafungují pouze perně odpracované roky, odříkání radovánek, průběžné vzdělávání, navazování kontaktů a další kroky vedoucí k firemním výdělkům. A během těch let na nás čeká řada rizik, kterých je třeba se vyvarovat.

Myslete na plán B

Úspěch neznamená jen mít na bankovním kontě miliony, které vyčerpáte, až se vám jednou bude chtít. Spokojenost obstarají i takové výdělky, aby se pokryly náklady na chod podnikání, na výplaty zaměstnancům a pro obstojné zajištění rodinných příslušníků. V případě, že fungujete bez vysokých úspor, může se vám stát nemilá věc v podobě neproplacených faktur od vašich klientů. Platební morálka nedopadne vždy podle dohody. Zpoždění platby jednou za čas třeba zvládnete, ale pokud se platební neschopnost začne týkat vyšších zakázek, snadno se ocitnete na hranici krachu kvůli neschopnosti druhých. Oni vám nezaplatí, vy tím pádem nedodržíte vlastní závazky.

Rizika v podnikání číhají na každého

Nikdy nevíte, kdy narazíte na neplatiče. Až zjistíte, že se musíte pustit do vymáhání desítek i stovek tisíc, nebude vám zrovna do smíchu. Jak na to?

Začněte raději dříve, abyste později neztráceli cenný čas. V současné době existuje pojištění faktur. Pojistí se částky od deseti tisíc až po částky 250 000 Kč. Touto problematikou se zabývá PojištěnáFaktura.cz, kde stačí pět minut pro sjednání pojištění online. Nejprve si vyberete fakturu, na jejímž zaplacení vám hodně záleží. Potom ji pojistíte snadno přímo na webu a službu zaplatíte platební kartou nebo kreditem.

Pojistíte faktury splatné za jeden až devadesát dní. V případě, že nepřijde platba, postarají se zde o urgování, upomínání a další důležité papírování. Následně se získané peníze pošlou na váš účet. V případě, že nebude vymáhání úspěšné, vyplatí vám 85 % částky na faktuře. Cena pojistného se odvíjí podle uvedené sumy a vy díky pojištění faktur můžete mít zase o něco klidnější spaní.