4 důvody, proč si letos vybrat dovolenou last minute

Jedni na ni nedají dopustit, druzí jí naopak nemohou přijít na jméno. Přesně taková je dovolená last minute, tedy dovolená na poslední chvíli. Pravda, jedná se sice o poměrně impulzivní způsob cestování, který nepostrádá trošku adrenalinu, ale přináší celou řadu výhod.

Finanční úspora

Tím bezpochyby nejdůležitějším, na co slyší velká část lidí toužící po rekreaci, je finanční úspora. Ušetřit totiž můžete klidně i polovinu z původní ceny zájezdu. Zkrátka platí, že kdo si počká, ten se dočká a trpělivost vám v tomto případě přinese slevy až v řádech tisíců korun.

Časová úspora

Kromě peněz si ušetříte také spoustu času a nervů. Nemusíte totiž trávit nekonečné hodiny brouzdáním po internetu a hledáním toho nejvýhodnějšího ubytování a letenek. Díky last minute zájezdům máte už vše pěkně v jednom. A že je rozhodně z čeho vybírat. Musíte být ovšem dostatečně rychlí – pro váhání tady není místo. Zájezdy s lákavými cenami totiž mizí rychlostí blesku.

Spontánnost

Čas od zakoupení zájezdu do odjezdu bývá poměrně krátký. Proto si tento způsob cestování zamilovali hlavně ti, kteří se rozhodují ze dne na den a nechtějí se koupí vázat třeba půl roku dopředu. Dopustit na něj nedají ani rodiny s malými dětmi. Ratolesti totiž dovedou onemocnět zrovna v ten nejméně vhodný okamžik, a to pár dní před dovolenou. Na chuť těmto zájezdům přichází ale také ti, kteří zatouží po troše spontánnosti. Není sice čas na žádné dlouhé rozmýšlení ani detailního nastudování informací o dané lokalitě či naplánování podrobného programu. Ale taková improvizace má také něco do sebe. Zvedne vám hladinu adrenalinu v krvi a přinese nové a nečekané zážitky.

Pestrý výběr

A do kterých destinací můžete zavítat? Nabídka je víc než pestrá, takže prakticky kamkoli – na poznávací zájezd i za odpočinkem na pláž. Velké oblibě se těší také exotické destinace, hitem posledních let se staly zájezdy do Dubaje, stálicí zůstává Egypt, láká i Řecko. Tak vyrazte tam, kam vás srdce táhne!

Sdílet článek