Kurzy angličtiny online – jak to funguje a co je nového?

kurzy angličtiny

Ať se nám to líbí nebo ne, online výuka se stala neodmyslitelnou součástí jazykového vyučování. Někdy supluje klasickou výuku tváří v tvář, někdy ji plně a plnohodnotně nahrazuje. Po měsících, které jsme strávili s koronavirovou pandemií, už jsme nasbírali mnoho zkušeností.

S lektorkou Alexandrou, která u nás vyučuje kurzy angličtiny, jsme mluvili na samém začátku pandemie, takže po téměř roce a půl můžeme společně srovnávat. Jak studenti přijali online výuku? Jak výuka její online funguje? Změnilo se něco v kurzech angličtiny? 

O tom všem jsme si s Janou povídali, takže pokud vás zajímá pohled profesionála na online výuku angličtiny, čtěte dále náš článek!

Alexandro, když se kvůli nemožnosti setkávat se rozjížděla online výuka, říkala jste, že se vám nejvíc osvědčila výuka jeden týden živě, jeden týden „offline“. Jak to vypadá teď?

Jeden týden připravuji studentům samostudijní offline hodiny, kdy jim vytvořím prezentaci, ke které nahraji svůj vlastní komentář. Mohou se na ni dívat opakovaně a na základě toho vypracovávat cvičení. Další týden pak už na „živé“ online hodině probíráme nejčastější chyby a konverzujeme. 

Pořád považuji tento typ výuky za jeden z nejefektivnějších. Pravdou je, že některým studentům online výuka vyhovuje více, některým méně. Někteří s tím, jak je to už dlouhé, ztrácejí motivaci. S těmito se pak domlouváme na klasické online výuce každý týden.

Jak celkově studenti přijali online kurzy angličtiny?

Musím říct, že v mých kurzech angličtiny už jedeme online dlouho a studenti si to už neumí představit jinak. Pár z nich se z Brna odstěhovalo a je to pro ně jediný způsob, jak v angličtině pokračovat. Zvykli jsme si zkrátka na to, že je to opravdu pohodlné a efektivní.

Jazykové školy PELICAN

Učíte online jak individuálně, tak ve skupinkách. Jaké jsou podle vás rozdíly mezi těmito kurzy angličtiny?

Pravdou je, že dynamika v těchto kurzech je úplně jiná. Individuální kurzy jsou skvělé pro studenty, se kterými se připravuji na zkoušku například některou z Cambridgských. Jdeme za cílem rychleji a opravdu procvičujeme to, co studentovi nejde.

Skupinové kurzy jsou oproti tomu více společenská záležitost. Studenti se navzájem motivují a při některých konverzačních aktivitách často přijdou na něco, co úplně změní ráz a náplň hodiny. V tom je skvělé. Jednou měsíčně na Zoomu zůstáváme i po hodině a konverzujeme při sklence něčeho dobrého.

Alex, je něco, co byste ráda vzkázala těm, kteří se online výuky ostýchají?

Určitě. Nebojte se neznámého a aspoň to vyzkoušejte. Často ke mně přicházejí studenti s notnou dávkou skepse, ale ta po první lekci rychle vyprchá. 

kurzy angličtiny

Zaujal vás rozhovor s lektorkou angličtiny Alexandrou? Chtěli byste si vyzkoušet lekce angličtiny online? Zavolejte nebo napište do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi představíme aktuální nabídku online kurzů!