Víte, podle čeho vybírat autobaterii?

autobaterie

Potřebujete novou autobaterii, ale nevíte, podle čeho se orientovat při výběru té správné varianty? Žádný problém, protože s pomocí tohoto článku dokážete rozklíčovat základní náležitosti, jakých si u nového akumulátoru nesmíte zapomenout všimnout. Díky tomu bude výběr té správné varianty hračka.

Kapacita autobaterie

Jedním z hlavních parametrů, jakých si musíte všímat při výběru nové autobaterie, je její kapacita. Určuje, kolik zvládne akumulátor uchovat energie. Po letech používání se tato hodnota zpravidla zmenšuje, takže je dobré vybrat optimálně velkou variantu. Větší kapacitu zpravidla potřebují vozidla s dieselovým pohonem a větším množstvím elektrického vybavení. Doporučenou hodnotu pro akumulátor najdete také v manuálu vozidla.

Startovací proud

Dalším číslem u akumulátoru je hodnota startovacího proudu. Ta by měla být přesně taková, jakou doporučuje výrobce automobilu, protože v opačném případě mohou nastávat problémy se startováním či naopak poškozování startéru. Častou variantou jsou autobaterie 12 V, ale v některých případech se může stát, že budete potřebovat jinou hodnotu.

Správné vnější rozměry

Dalším klíčovým parametrem při výběru autobaterie jsou vnější rozměry. Musí totiž odpovídat speciálně vyhrazenému místu na nosiči uvnitř motorového prostoru. Přeměřte si rozměry stávajícího originálního akumulátoru nebo využijte údaje uvedené v manuálu. Pro správné fungování je dobré nezapomenout pořídit také nové svorky.

Kvalitní značka za dobrou cenu

Aby autobaterie dlouho a správně sloužila, vybírejte ověřenou značku, kde máte jistotu kvality. Díky objednání na internetu navíc najdete vhodnou variantu jistě za zajímavou cenu. Ve specializovaném internetovém obchodě nechybí ani nabíječky autobaterií, které se mohou stát cenným kouskem vybavení pro bezproblémové doplnění energie po dlouhém stání v garáži či během zimních mrazů, kdy může být problém nastartovat.