Kdy využít služeb autopůjčovny?

Pokud jste bez automobilu, ať už z jakéhokoli důvodu, ale potřebujete se dopravit do práce, k lékaři, na letiště, chcete vyrazit na výlet nebo potřebujete auto k jinému účelu, momentální odstavení vašeho vozu může vyřešit autopůjčovna. Ač dnes snad každá domácnost disponuje alespoň jedním automobilem, mohou nastat situace, kdy vám přijdou služby autopůjčovny vhod. Jestliže se tak stane a vy se nebudete chtít s ochotou přepravovat hromadnou dopravou, budete se muset rozhodnout, kterou autopůjčovnu ve vašem okolí využít.

Autopůjčoven se u nás nachází hned několik. Pokud máte na výběr z několika, nemusí být jednoduché si mezi nimi vybrat. Orientovat byste se měli především podle vozového parku. Čím bude širší, tím samozřejmě lepší. Budete mít možnost si vybrat automobil, který vám bude maximálně vyhovovat a splňovat vaše potřeby. Důležitá je stejně tak kvalita daných vozů, které autopůjčovna nabízí k vypůjčení i další služby spojené s pronájem vozu. Nutností je servis. Porovnejte si i ceny a zhodnoťte, kde vám automobil vypůjčí za nejvýhodnějších podmínek vzhledem k nabízeným službám. Dobrá a spolehlivá autopůjčovna často poskytuje slevy věrným zákazníkům.

Řada autopůjčoven zprostředkovává pronájem auta krátkodobě i dlouhodobě. Dlouhodobý pronájem je výhodný zejména pro firmy. Společnosti již totiž dávno ví a mají spočítáno, že se jim mnohdy nevyplatí živit vlastní vozový park. Případné opravy, servis, povinné ručení a další pojištění totiž něco stojí a celkově se může jednat o velice vysokou částku. Proto místo budování vlastního vozového parku využijí služeb autopůjčovny a dlouhodobě si automobily vypůjčují. Možná právě vy řešíte podobnou situaci a zvažujete, zda právě cesta dlouhodobého pronájmu by nebyla mnohem efektivnější. Lze využít i operativní leasing a měsíční splátky za pronájem si navíc může podnikatel a společnost odečíst z daní v plné výši.

Například autopůjčovna Max Rental nabízí ohledně pronájmu automobilů komplexnější služby. Využít můžete jak krátkodobý, tak výhodný dlouhodobý pronájem, včetně operativního leasingu. Ve vozovém parku najdete osobní, luxusní, dodávky a užitkové vozy, mikrobusy, přívěsy a přepravníky aut. Pokud si vůz pronajmete na více jak 15 dní, přivezou vám jej na místo určení zdarma.

Zdroj ilustrační fotografie: www.pronajemaut.cz