Jak proměnit tablet na počítač?

Tablety jsou fenoménem a podle všeho i médiem, skrze které bude většina lidí v budoucnosti přistupovat k Internetu. Důvody jsou jednoduché: tablety jsou levnější než klasické stolní počítače nebo notebooky, lehčí, mají obvykle mnohem delší výdrž bez připojení do sítě i než o mnoho dražší kvalitní přenosné počítače a hlavně je jejich ovládání nesmírně jednoduché.

Na práci s Internetem, čtení či stahování emailů prostě ideální zařízení. Jenomže ne každému může vyhovovat právě tato jednoduchost a občas by chtěl na tabletu i trochu popracovat nebo alespoň napsat delší zprávu. Jak tedy na to? Jak snadno a rychle změníme tablet na (téměř) plnohodnotný počítač?

Řešení je jednoduché. Klávesnice. Ano, i k tabletu lze totiž klávesnice připojit. Ne sice taková ta, na kterou jste zvyklí, velká a s kabelem, ale bezdrátová. A obchody, které se na prodej příslušenství pro tablety specializují, najdete na Internetu nepřeberně.

Většinou se klávesnice pro tablety připojuje pomocí technologie Bluetooth, oblíbené jsou ale i klávesnice, které jsou tzv. integrované do obalů. Ty se obvykle připojí do často jediné zdířky, kterou tablet má, do mini USB portu. Taková klávesnice pak je v podstatě napevno spojena s tabletem a vypadá tak hodně podobně jako běžný notebook. Určitou nevýhodou je, že jakmile si „obsadíte“ tento port, nejde současně tablet nabíjet, nabíječka na tablet potřebuje také vstup. Klávesnici s pouzdrem jde, jak vidíte, v podstatě použít i jako jakýsi improvizovaný stojánek na tablet.

Levný tablet, který se dnes dá pořídit již za několik tisíc, se vám tak investicí kolem pěti až šesti stovek, promění v zařízení, které můžete bez problémů používat na surfování na Internetu, na komunikaci s vašimi blízkými nebo i psaní delších textů. Tzv. kancelářských programů, které umožňují práci s texte či tabulkami, najdete na Google Play nebo App Store nepřeberně. Záleží na tom, jaký operační systém používáte, zda Android nebo Apple. Opomenout nemůžeme samozřejmě ani tablety, využívající operační systém Windows 8, kde ale zatím nenajdete takovou velkou programovou nabídku, jako u dvou dříve uvedených. Výběr notebooku, to je ale téma na další, samostatný článek…