Jak dodat vaší koupelně modernější vzhled?

Rádi byste si zrenovovali vaši koupelnu, která se vám už moc nelíbí? Nechcete se však pouštět do rozsáhlé a kompletní rekonstrukce, do které se vám za prvé moc nechce a za druhé nemáte ani potřebné finance? I přesto však můžete změnit ráz vaší dosavadní koupelny. Stačí totiž pořídit nový koupelnový nábytek, který vaší koupelně dodá absolutně novou a modernější atmosféru. Zároveň si i díky tomuto nábytku zvýšíte komfort, neboť nyní máte jistě mnohem odlišnější požadavky, než jste měli v minulosti, a ty lze pochopitelně realizovat.

Jestliže pro vás kompletní rekonstrukce koupelny nepřipadá v úvahu, i koupelnovým nábytkem můžete ledacos změnit. Důraz se v poslední době totiž klade nejen na obklady, dlažbu a sanitární technika, ale právě také na nábytek do koupelny. Nový koupelnový nábytek vytvoří z vaší koupelny hezčí i modernější místnost s ohledem na praktičnost i funkčnost. Koupelnový nábytek není jen skříňka pod umyvadlo, případně koš na prádlo. Nabízí mnohem širší možnosti, zejména pokud zvolíte výrobu tohoto nábytku na míru.

Zeptali jsme se majitele společnosti Lebon, která působí na našem trhu již řadu let a specializuje se mimo jiné i na výrobu koupelnového nábytku na míru, jaké jsou trendy v koupelnovém nábytku a na co si dávat při výběru pozor. Ten nám prozradil, že i v případě koupelnového nábytku lze pozorovat návrat k přírodě. Ten se odráží v materiálech, barvách i motivech. Z materiálů dominuje masivní dřevo, třeba i v kombinaci s kamenem, případně plast. Ohledně barev nám zmínil, že velice trendové jsou odstíny šedé, hnědé, béžové, žluté, světle zelené nebo modré. Populární je rovněž bílá barva. Moderní koupelny se nesou v duchu jednoduchosti, volnosti, u koupelnového nábytku jsou stále větší nároky na úložné prostory, které však musí být chytře vyřešeny. Při výběru materiálu je potřeba si všímat toho, zda se bude lehce udržovat a zda je odolný proti vlhkosti. Důležitá je i kvalita zpracování, zvláště pak na místech, která jsou více namáhána.

Renovace koupelny provedená novým koupelnovým nábytkem by neměla postrádat skříňku pod umyvadlo a policové systémy. Smyslem by mělo být schovat vše, co v koupelně nutně potřebujete, avšak nemusíte mít zásadně po ruce. Díky tomu bude prostor působit větší, nepřeplácaný a volnější. Zvažte tedy, co vše se do vaší koupelny z koupelnového nábytku vejde. Vždy lze místnost hezky vyřešit. Pokud máte třeba malou koupelnu, do ní je možné zvolit nábytek, který bude do výšky a ne šířky, čímž ušetříte místo a získáte úložný prostor.

Sdílet článek