Jak má vypadat kvalitní matrace?

Kvalita spánku se odvíjí od toho, jak máte dobrou matraci. Jelikož spánek slouží k regeneraci, načerpání nové síly, tak matrace prospívá našemu zdraví. I kdybyste neměli tu nejlepší postel, tak na matraci si dejte záležet. 

Ortopedické matrace – co musí splňovat?

Víte, že třetinu života prospíte? Je to logické, i když se to zdá hodně. Ale uvědomte si, že byste měli spát 8 hodin denně, což je třetina dne. V posteli jste navíc v klidové poloze, nekmitáte jako přes den. Tak opora těla musí být perfektní, matraci se vlastně poddáte. Páteř by měla být v rovné pozici, namáhat by se neměly ani svaly, samozřejmě materiál by neměl dráždit kůži nebo způsobovat alergii. Ale když se budete častěji vrtět, ve špatné matraci si pomačkáte pokožku, což má vliv na vrásky. Ideální jsou logicky ortopedické matrace, která zajistí správnou pozici těla při odpočinku. Po probuzení vás nebudou bolet záda, krční páteř i hlava. 

Výběr matrací s kokosovým vláknem

Zmínili jsme materiály matrací. Klasikou je obyčejný molitan, ovšem ten je velmi měkký a nevytváří dostatečnou oporu. Je dobré, když má matrace několik zón tuhosti. Přínosný je systém odvětrávání, aby matrace nebyla vlhká. Matrace z přírodních prvků jsou skvělé pro senzitivnější osoby, jako jsou alergici či astmatici. Velký je výběr matrací s kokosovým vláknem. To je stoprocentně přírodní, nijak nedráždí dýchací cesty ani kůži, je zcela antimikrobiální, takže se v něm nedrží roztoči a jiní tvorové. Kvalitní matrace prodávají na Bazyl.cz, což je specialista na výrobu matrací a prodej doplňků. Firma si zakládá na odborném poradenství, najdete zde širokou škálu exkluzivních ortopedických, sendvičových a vrchních matrací včetně příslušenství k matracím. Využít můžete i nabídku matrací v akci 1+1, populární matrace zde mají i s 50% slevou, dostanete i dárky k zakoupenému zboží. Dodání zboží funguje po celé České republice, a to v co nejkratších lhůtách.