Jak a kde vybrat vhodné oblečení pro číšníky?

Barmani a číšníci, barmanky a číšnice, ale také baristé a baristky by měli vypadat k světu, nemyslíte? Ale i oni sami by se měli cítit komfortně. Kde seženou takové oblečení, které bude splňovat oba požadavky?

Pokud celý den strávíte na nohou, netoužíte po ničem jiném, než po okamžiku, kdy si budete moci sednout, popřípadě lehnout, vydýchat se a zapomenout na dění okolo sebe. Proto to prodavačky, zdravotní sestry, masérky, pošťačky, ale i zmínění číšníci, kuchaři a barmani nemají jednoduché. Alespoň trochu jim jejich úděl můžou usnadnit správně zvolené pracovní oděvy, tedy kvalitní, prodyšná a pohodlná obuv a správně padnoucí a prodyšný pracovní oděv. My se zaměříme na oděvy do gastro provozoven.

Kuchaři, číšníci, barmani a baristé

Pracovní oděvy do gastro provozoven, to jsou především uniformy pro kuchaře číšníky a barmany či baristy. Tradiční uniforma kuchaře se skládá z rondonu, kalhot a zástěry. Oblečení pro číšníky pak spolu s kalhotami a košilí (popřípadě polo tričkem) zahrnuje číšnickou kravatu (či motýlka) a vestu. Barmana a baristu zase dělá hlavně barmanská zástěra.

Funkce pracovních oděvů

Zmíněné uniformy mají hned několik funkcí. Kuchaře uniforma především chrání před nečistotami a různými zraněními, ke kterým v prostoru kuchyně může dojít. Ale také mu poskytuje veškeré pohodlí. U číšníka je hlavní funkcí uniformy spíše reprezentace. Dobře oblečený číšník je vizitkou provozovny, pro kterou pracuje. Stejně jako recepční hotelu či firmy.

Kde nakupovat

Kvalitní pracovní oděvy nejsou k sehnání v běžné konfekci. Nakupovat je tak na místě v obchodech či e-shopech specializovaných. Online specialistu na pracovní oděvy najdete na stránkách fomi.cz, kde je k sehnání oblečení pro všechny profese. Spolu s oblečením pro barmany a číšníky tu seženete pohodlné oděvy pro kuchaře, řezníky, pekaře, ale také pro recepční, manažery a obslužný personál. Vybírejte na fomi.cz.