Investice do korporátních dluhopisů je „in“. Je ale také bezpečná?

Aktuální ekonomická situace i neustále rostoucí inflace vedou k tomu, že spousta lidí opouští od spořicích účtů a investují raději své peníze jinam. Velmi oblíbenými se staly investice do korporátních neboli firemních dluhopisů. Ostatně není se čemu divit – zúročení je opravdu vysoké a dosahuje až k deseti procentům, jak deklaruje například společnost Uniprospe.eu. Je ale investice do těchto dluhopisů bezpečná? A na co si dát pozor?

Investovat ano, ale s rozmyslem

Investice do dluhopisů stále představuje jednu z nejbezpečnějších investic. Než se však rozhodnete investovat, je třeba si danou společnost důkladně prověřit. Navštivte webové stránky emitenta, projděte si veškeré veřejně dostupné dokumenty a potřebné výkazy ve sbírce listin, zkontrolujte účetní závěrky, zda není firma v mínusu. Prostudujte také, kdo za danou společností stojí, jakou má historii nejen firma samotná, ale i její majitelé. Nezapomeňte zaměřit svou pozornost také na to, jakou má potenciální emitent vidinu budoucnosti, tedy zda se jedná o firmu, jejíž byznys má smysl i v následujících letech. Například již zmíněná investice s Uniprospe.eu je smysluplná, jelikož se jedná o firmu, která se zabývá likvidací odpadního polymeru ze starých pneumatik, což je obor, který bude mít rozhodně uplatnění i v budoucnosti.

Zjistěte si podmínky a zúročení

Stejně tak je velmi důležité, abyste se seznámili s veškerými podmínkami nákupu firemních dluhopisů a věděli, kdy se vám investované peníze vrátí zpět a s jakým zhodnocením. Uniprospe.eu nabízí dluhopisy, které jsou splatné v prosinci roku 2022 a garantují výnos 9,5 procenta, takže přesně víte, kdy se vám vaše investice vrátí a s jakým ziskem.

Pokud se rozhodnete investovat do korporátních dluhopisů, vydáte se určitě rozumnou a poměrně bezpečnou cestou, která vám pomůže alespoň částečně ochránit vaše úspory před neustále rostoucí inflací. Vždy ale myslete na to, že důležité je prověřovat a až pak investovat.