Uchováváte své potraviny správně?

Plastové boxy si našly své místo v mnoha domácnostech. V lednicích do nich dáváme zbytek oběda. Používáme je na otevřené, nebo právě zakoupené nezabalené potraviny. Často si v nich nosíme oběd do práce a maminky do plastových dóz připravují svačinu pro děti. Někteří lidé propadli krabičkové dietě, při níž jsou plastové dózy nutností. Volíte ale ty správné boxy?

Ať už chcete uvařené jídlo uchovávat v lednici, nebo ho přenášet, je potřeba zvolit správné dózy. Ty mohou být skleněné nebo plastové. Plastové jsou velmi oblíbené především díky tomu, že málo váží. Není ovšem plast jako plast a my vám poradíme, kde a jak vybrat ty nejlepší.

Nejdůležitější je materiál

Při nákupu plastové dózy sledujte především dvě věci – materiál a zavírání. To, jestli jsou ve tvaru žabičky, nebo mají pěknou barvu, je v tuto chvíli vedlejší. Dózy by měly být vyrobeny ze 100% nezávadného plastu a samozřejmě by se měly dát mýt v myčce. Ideální také je, pokud jsou vhodné do mikrovlnky. Ani v dnešní době to totiž není samozřejmostí. Krabičky vyrobené z kvalitního materiálu navíc dokáží prodloužit čerstvost a vůni uchovávaných potravin.

Ideální je víko s praktickým klipem

Dalším faktorem při nákupu by mělo být zavírání. Nejlepší volbou jsou dózy na klipy, se kterými se snadno manipuluje a zároveň jsou tak těsné, že z nich nevytéká tekutina. S klidným svědomím tak můžete v plastovém boxu s víkem přenášet či uchovávat například polévky nebo omáčky. 

Plastové boxy s víkem mohou mít i jiné využití, než je uchovávání potravin. Ty objemnější se používají na uskladnění hraček nebo nářadí. I tady je důležité dobré a pevné víko, které chrání uskladněné věci před prachem a nečistotami.

Rozhodně tedy není od věci vybírat plastové krabičky nebo větší boxy opravdu pozorně a nekupovat první produkt, který se vám líbí vzhledově a cenově.