Pravidelný pohyb? S těmito kardio pomocníky to půjde samo!

Pohyb je nezbytnou součástí života, akorát se někteří z nás pohybu věnují příliš málo nebo spíše vůbec. Pohodlné lenošení na gauči je sice prima, nicméně vám vedle odpočinku časem přivodí i ztuhlé svaly, bolest hlavy nebo dokonce nadváhu až obezitu, zvláště pokud váš jídelníček obsahuje primárně tučné a smažené pokrmy či sladké limonády. Přitom pravidelný pohyb aspoň patnáct minut denně vám dokáže zcela změnit život a to doslova.

Posilování pro objem i hubnutí

Pokud hledáte vhodné vybavení do posilovny u vás doma, vsaďte na osvědčené kardio stroje. Cenově dostupný rotoped vám pomůže vypracovat nohy, posílit zadek i záda a jeho funkce oceníte nejen v chladných zimních měsících, kdy je tradiční cyklistika omezená. Nejen pánové pak využijí osy na cvičení. Jestliže vám to prostor dovolí, otestujte výhody posilovací lavice a kotouče na činky, kde si sami volíte obtížnost. Posilovací stroje lze doplnit o gumovou podlahu tlumící nárazy. Měkká podlaha je komfortní pro chodidla a umožní vám cvičit i na zemi bez podložky. Kdo vyhledává cvičení s vlastní vahou, ocení například kettlebelly o různých hmotnostech. Ty se dobře drží, dají se používat k procvičení všech svalových partií a cenově jsou srovnatelné s činkami. Pro rozcvičení nebo závěr tréninku slouží kardio stroje, s nimiž posílíte tělo a získáte na fyzické kondici. Velmi oblíbený je například běhací pás. V nabídce najdete motorické i elektrické varianty. Elektrické modely vám nabízí různé sklony i rychlosti, zatímco motorické řešení běhacího pásu pracuje s vaší vlastní vahou.

Výhodné online nákupy z pohodlí domova

Na internetu toho pořídíte ale mnohem více. Kdo chce ušetřit a spokojí se se zánovními kousky, bude nadšený z bazarové kategorie produktů pro fitness. Neostýchejte se poradit s odborníky ohledně vybavení a definovat dle svých potřeb i různé stroje a cvičící sestavy. Díky tomu vás bude pohyb bavit, zlepší se vaše zdraví, psychická pohoda i tělesné proporce.