O zlato bylo, je a bude zájem

Zlato je poměrně dlouho považováno a vnímáno za globální měnu. Ve své podstatě se jedná o společný směnný jazyk mezi jednotlivými zeměmi. I v současné době hraje tento drahý kov velice důležitou roli, a to po celém světě. Jedná se totiž o uchovatele hodnoty, zajištění proti inflaci a deflaci a taktéž funguje jako nástroj diverzifikace investičního portfolia. Zlato je zkrátka mnohostranné finanční aktivum. 

Zlato je vzácná fyzická komodita, která je nezničitelná a obtížně těžitelná, ale zároveň i velice tvárná. Vyznačuje se vysokou hustotou a v porovnání s ostatními kovy je snadno skladovatelné a přepravitelné. Zlato je žádaný investiční produkt s dlouhodobou cenovou stabilitou. Ve své podstatě se jedná o jakýsi bezpečný přístav a uchovatele hodnoty. 

Původ zlata

Zlato je jednou z nejcennějších lidských komodit po tisíce let, a to dokonce natolik, že mu některé civilizace přisuzovaly vlastnosti Boha. Poprvé bylo nalezeno v podobě nugetů na dně řek po celém světě. V surové podobě nugetů se však zlato obtížně zpracovávalo a používalo. 

Zlato v historii

První stopy po člověkem vytaveném zlatě pocházejí z doby před 5 600 lety. Byli to nejspíše Egypťané, kteří jako první dokázali ovládnout žlutý kov a učinit z něj symbol bohatství i královské a náboženské moci. Teprve o mnoho let později se objevily první zlaté mince, které byly původně vyrobeny ze směsi zlata a jiných kovů, později pouze z ryzího zlata. 

Jelikož je výkupní cena zlata po celém světě takřka stejná, můžete prodat zlato kdekoliv na planetě. 

Zlato nikdy nevyjde z módy

Zlato je na celém světě vzácným a ceněným materiálem, ostatně není se čemu divit. Vyrábí se z něj šperky, je krásné, poddajné a jako investice je zajímavé. Zlato je uchovatel hodnoty a zdroj diverzifikace, navíc tvoří významnou část celosvětových nákupů centrální banky. 

Jestliže hledáte někoho na výkup zlata v Praze, zajděte na pobočku na ulici Opletalova 1013/59.