Jak je to s oblečením pro zdravotní sestry?

V nemocničním prostředí se bez specifického oděvu neobejdou ani zdravotní sestry ani lékaři. Celkově zdravotnické oblečení poskytuje určitou úroveň profesionality, a navíc pacienti mají v takového člověka mnohem větší důvěru. V následujících řádcích se zaměříme konkrétně na to, co by měly nosit zdravotní sestry. 

Existuje nepřeberné množství možností, co se týče zdravotnického oblečení. Zdravotní sestry mívají buď kalhoty a halenku, nebo šaty. Záleží taktéž na tom, v jakém prostředí pracují a jaké provedení preferují. Každému vyhovuje něco jiného. Ve zdravotnictví se používají různé barvy, přičemž velké popularitě se v posledních letech těší zdravotnická halena s potiskem, která rozzáří jinak sterilní prostředí nemocnice. 

Lékaři většinou mívají klasickou bílou, aby se odlišili od ostatního personálu. Pro pacienta je totiž důležité, aby na první pohled rozpoznal, kdo je lékař. 

Zásady, které je nezbytné dodržovat

Zdravotní sestra by neměla během směny nosit hodinky, dokonce se nedoporučuje ani lak na nehty či umělé nehty. Při práci s pacienty, zejména se staršími, je nezbytné myslet na to, že je jejich pokožka „papírová“, a tak u nich dochází k častým poraněním. Jako zdravotní sestra se vyhněte dlouhým nehtům. 

Jestliže máte dlouhé vlasy, svažte si je dozadu. Co se týče náušnic, přijatelné jsou decentní šperky na uších, nikoliv velké kruhy a dlouhé visací náušnice. 

Obuv

Další kategorií je zdravotnická pracovní obuv. Investujte do pohodlné obuvi, protože přece jen na nohách strávíte i dvanáct hodin během směny. Obuv by měla být ideálně kožená, špička zakrytá, aby se z ní dalo cokoliv setřít. Zapomeňte na tenisky, protože když se na ně něco vylije, vsáhne se to do nich, což není moc hygienické. 

Podívejte se do e-shopu FOMI PRO zaměřující se na pracovní oděvy.