Nejlevnější nanorespirátory

nejlevnější nano respirátory

Ochrana úst, tedy rouška nebo ještě lepší respirátor, by neměla v dnešní době být brána jako obtěžující nutnost. Tyto pomůcky chrání naše zdraví, potažmo i kondici našeho okolí. Proto byste měli kupovat takové produkty, které pouze nezakrývají, ale mají i funkční vlastnosti, které skutečně zabrání těžkému průběhu nemoci.

Kde koupit kvalitní nano respirátor?

Není podstatné, jaká jsou nařízení, důležité je udělat pro své zdraví maximum a investovat do kvality. Proto je lepší chránit se respirátorem, i kdyby byla nařízena minimálně rouška. Respirátor FFP 2 představuje nadstandardní ochranu nejen před Covidem, ale i dalšími viry, bakteriemi, prachem i kapénkami, což je příhodné zejména pro zimní a jarní období. Proč se nechránit i tehdy? Ochrana u respirátorů FFP 2 je zajištěna dvěma filtračními vrstvami z celkových pěti, takže je to mnohonásobně lepší obrana, než jakou nabízí klasické roušky. Respirátory díky rozšířené ochraně zajišťují neprostupnost vnějších vlivů (opět viry, bakterie, prach atd.). Maximálně prodyšný ultratenký materiál navíc nevlhne ani se nezapařuje, takže se nemusíte obávat, že by se vám hůře dýchalo nebo že by se vám objevila nepěkná vyrážka. Ať už jde o respirátor typu FFP 2, nebo nano respirátor, nejlepší je zakoupit tyto výrobky u specializovaných prodejců, přímo od výrobců nebo v lékárnách.

Kde sehnat nejlevnější nano respirátory?

Nejdříve byla rouška. Pak přišlo vylepšení v podobě respirátorů. A vývojáři si řekli, že funkci by pomohla nanotechnologie, v níž jsme jako Češi na špičce z celého světa. Proto se klidně můžete spolehnout na tradiční české výrobce, jako je GOOD MASK, největší tuzemský producent respirátorů. Ty vyrábí výhradně z českých materiálů, firma má sídlo i centrum výroby v Praze. V nabídce najdete právě i nano respirátory. A mimochodem GOOD MASK byla jednou z prvních firem, která kdysi razantně snížila cenu respirátorů FFP 2. Podle průzkumů vychází, že nabídka ochranných masek této společnosti představuje ideální volbu. Za příznivou cenu máte skvělou kvalitu. Takže zde najdete i nejlevnější nano respirátory.

Klasický respirátor a nano respirátor – srovnání

Nanotechnologie vládnou světu. Jedná se o svět miniaturních vláken, které dokážou zázraky. Například přilnavé nano podložky, s těmito prvky se pracuje i v chirurgii. Jak jsou přínosné ve sféře ochranných masek? Nano respirátor má nanovlákennou strukturu, která tvoří filtr, jež nepropustí škodliviny z okolí, ale zároveň vám umožní dýchat, nesužuje vás, zkrátka vy budete mít pocit, že žádnou masku na sobě nemáte. Pro vaši představu, ona membráma se skládá ze sítě tenkých vláken, jež jsou tisíckrát tenčí než vlas. Otvory v membrámě jsou skutečně miniaturní. Viry se zde zachytí, ovšem molekuly vzduchu projdou. Filtrační účinnost těchto masek se nemění, je jedno, jaká je okolní vlhkost, neovlivňuje ji ani lidský dech, což se u běžných respirátorů neděje. O rouškách se ani nezmiňujeme.

Nano respirátor – výhody

Nano respirátor je především ultratenký, takže je lze klidně nosit i v parném létě. Navíc při jeho likvidaci dochází k menší zátěži pro životní prostředí, protože se tvoří méně odpadu. Nano respirátor má sám o sobě velkou filtrační účinnost. V ostatních vrstvách výsledného filtru není zapotřebí použít další množství dodatečného materiálu, takže nano respirátor je výrazně lehčí a lépe se s ním dýchá. Hodí se tak pro ty, kteří mají respirační potíže (astmatici, obézní lidé), dále jej ocení starší lidé, sportovci i ti, kteří musí používat respirátor při výkonu své profese. Nano respirátor má vysokou filtrační efektivitu, až 95 %. Je to tak ideální volba pro každého, kdo chce chránit své zdraví, ale zároveň se nechce nechat omezovat těžkým a neprodyšným prvkem na ústech.