Každým rokem zničí blesk desítky domácností. Jak se ochráníte?

Každý majitel rodinného domu musí ochránit svou rodinu před řáděním nejrůznějších nebezpečných živlů. To platí pro vedro, zimu, déšť, vítr, UV záření, kroupy či třeba blesky. Právě poslední zmíněná oblast je nejčastěji přehlíženým rizikem. Na tento fakt bohužel každoročně doplatí několik rodin. Jak si zajistit bezpečí? 

Pro někoho povinnost 

Dané riziko je velmi reálné, a přesně proto se o něm hovoří dokonce i v zákoně. Montáž hromosvodu je povinná například pro školy, nemocnice, hospodářské budovy, kanceláře i majitele rodinných domů, které stojí samostatně na kopci. Netýká se vás zmíněná povinnost? I přesto neriskujte a dopřejte si bezpečí. Během pouhého mrknutí oka totiž můžete snadno přijít o vše, a to včetně života. 

Základem všeho je nalezení opravdu poctivé společnosti, jež se zaměřuje na hromosvody i jejich kontrolu. Velkou popularitu si za léta praxe zasloužila třeba firma Hromoelektro, jejíž webové stránky najdete pod výše vloženým odkazem. 

Řešení na míru 

Daní odborníci dokážou sestavit projekt i samotnou realizaci kvalitního hromosvodu, na který se budete moci spolehnout. Zároveň poskytují pravidelné kontroly i případný servis celé soustavy. Poškozené zařízení je totiž velmi nebezpečné, takže jej musíte udržovat v dobrém stavu. 

Jejich služeb využijete i v případě, kdy se chystáte na úpravy svého pozemku. Mrkněte se na výkopové a zemní práce, s jejichž pomocí snadno zařídíte celou řadu projektů. Součástí dané péče je i dovoz sypkých materiálů, odvoz přebytečné zeminy, případně kontejnerová doprava. 

Jasným lákadlem je nejen dlouholetá praxe těchto odborníků, nýbrž i příjemné ceny a rychlost, s jakou dokončí požadovanou práci. Stačí navštívit zmíněné webové stránky, použít uvedený telefonní kontakt a domluvit si podrobnosti.