Kypr – ostrov bohyně Afrodity

Ostrov Kypr patří mezi cílové destinace řady českých turistů a to především pro svůj půvab a velkorysost. Těmito vlastnostmi se pyšnila i řecká bohyně krásy Afrodita, proto vám také ostrov nabídne velkou spoustu romantických pláží a zálivů, husté lesy i dominantní pohoří a výtečnou kuchyni. Ostrov Kypr si zamilujete pro jeho zelenost, památky i garanci překrásné dovolené.

Kam na Kypru cestovat?

Dovolená Kypr vám ukáže, jak umí být jedinečné. Nadchnou vás luxusní resorty s all inclusive, pláže s oceněním modré vlajky i historické uličky s bary, tavernami a vynikajícím vínem. Ostrov je bohatý též na přírodu. Typicky řeckou atmosféru si užijete například v Polis, kde je skutečným zážitkem koupání v průzračném moři obklopeném eukalyptovým lesem. Polis je proto výborným výchozím bodem pro vaši dovolenou, protože si tady vychutnáte i rybí speciality, delikatesy a fantastické sladké dezerty. Vaše dovolená může začít také v druhém největším ostrovním městě, Limassolu. Tady oceníte živelnost města i historické centrum, odkud to budete mít všude kousek. Jestliže máte rádi sluncem zalitou dovolenou bez zbytečného foukání, bude pro vás ideálním místem romantická vesnička Pissouri se stejnojmennou zátokou a skalními masivy.  

Kdy vyrazit?

Díky své poloze je Kypr vhodný na návštěvu už od jarních měsíců, kdy sice teploty nepřekračují třicítku, ale zato slibují krásné, stabilní jarní počasí a příjemných dvacet šest stupňů. Stejně tak na podzim si tady užijete úchvatné počasí, menší obsazenost hotelů i krásné procházky po městech. Kypr dovolená vás bude zaručeně bavit, finančně vás nezruinuje a nabídne to, co exotika, přitom jen tři hodiny letu z České republiky nebo letišť z nejbližších sousedních metropolí. Vyrazte chytat letos bronz na Kypr, do rybářských vesniček obklopených malebnou přírodou a spoustou zážitků, které tady čekají na malé i velké cestovatele.