Jak vybrat závěsy a záclony, abyste je nemuseli vracet

Záclony a závěsy jsou nedílnou součástí oken téměř ve všech interiérech. Přemýšlíte nad jejich pořízením? Než kliknete v e-shopu na ikonku “KOUPIT”, pořádně si promyslete, zda vámi zvolený bytový textil naplní vaše očekávání.

Stále se děje to, že lidé koupí na internetu záclony nebo závěsy a musí je obratem vrátit. Jednoduše proto, že nesplňují jejich požadavky. Chcete místnosti zatemnit, toužíte mít doma více stínu, nebo jen potřebujete oživit interiér? 

Záclony dokáží vykouzlit domácí atmosféru

Záclony chrání vaše soukromí a zútulní váš domov. U hotových záclon je třeba jen zkontrolovat velikost, aby vám seděly na okna. Hotové záclony mají pevně daný rozměr a jsou připravené pro zavěšení na žabky. Vybírat můžete z nepřeberného množství vzorů – tulipány, mořský svět, proužky, kostičky apod.

Pokud chcete, aby byly záclony výraznější, zvolte obloukové nebo takové, které mají výraznou borduru. Velmi oblíbené jsou také hotové voálové záclony (naleznete například zde: https://www.luxora.cz/voaly/) vyrobené z poloprůsvitné jemné látky, které zútulní každý interiér.

Závěsy podtrhnou styl bydlení a dodají stín

Skvělým doplňkem do bytu či domu jsou závěsy na okna. Hotové závěsy pro vás nepředstavují vůbec žádnou práci. Jsou také připraveny k okamžitému zavěšení. Jen musíte dát pozor na to, z jaké látky jsou vyrobené.

Jestli potřebujete, aby vám závěsy dělaly jen lehký stín, budou vám stačit poloprůsvitné. Zatemňovací závěsy naopak oceníte tam, kam hodně svítí slunce, nebo v místnostech, kde se spí. Propustí dovnitř totiž jen minimum světla. 

Závěsy mohou být lesklé, matné, semišové, ale také dokáží působit lehounce jako vánek. Nabízí se v mnoha barvách a vzorech. Podtrhněte jejich vzhled výraznou moderní sponou na závěsy, která je sepne.  Díky tomu vytvoříte v interiéru další zajímavý bytový doplněk.