Inspirace na recepty, které nezklamou

Pokud každý den přemýšlíte nad tím, jakou pochoutku uvařit k obědu a večeři, inspirujte se recepty. Přece jen, učený z nebe nespadl, a tak nemůžete znát postup na všechny pokrmy. Zapomeňte tentokrát na zdlouhavé návody a spíše se zaměřte na rychle připravená jídla, která zachutnají celé rodině. V následujících řádcích vám představíme hned několik receptů. 

Jestliže hledáte recepty, na internetu jich najdete statisíce, ba dokonce i miliony. Pravidelně je publikuje i obchodní řetězec Albert. Připravíte si tedy nejen tradiční česká jídla, ale klidně i něco zahraničního, jako je například kebab.

Sladká neděle v podobě brownies

V mnoha rodinách se neděle nese ve stylu odpočinku, k němuž patří i moučníky. Upečte brownies, což je čokoládový moučník, který má svůj původ ve Spojených státech amerických. Obsahuje spoustu čokolády, navíc se jedná o jeden z prvních čokoládových moučníků, v němž se použila rozpuštěná čokoláda, ne práškové kakao. 

Čočka na kyselo i buřtguláš

Jestliže patříte mezi příznivce luštěnin, zřejmě z jídelníčku nevynecháte čočku. Právě čočka na kyselo je dokonalý oběd, zejména pokud ho doplníte vajíčkem. Čočku na kyselo je možné udělat nejen z klasické čočky, ale také z červené. 

Další českou klasikou je jednoznačně buřtguláš, v němž najdete brambory a buřty. Ochutíte ho kořením a můžete podávat. Buřtguláš zasytí i zdatné chlapy. 

Kulajda nesmí chybět

Jihočeský zázrak, přesně tak by se dala nazvat kulajda. Jedná se o polévku obsahující kopr, houby, vajíčko a další suroviny. Příprava polévky je jednoduchá, takže ji zvládne i hospodyňka, která ještě nemá tolik zkušeností. Co se týče hřibů, ideální jsou ty, co si sami nasbíráte v lese, tedy pokud je zvládnete poznat. 

Uvařte si oběd, který vám bude chutnat. Jídlo je základ dne, na což byste měli při vaření pamatovat.