Bezpečnost na pracovišti

Bezpečnost práce je stanovena jako snaha, jak zabránit zranění zaměstnanců na pracovišti. Pokud se jedná o osobu samostatně výdělečně činnou, která nemá žádné zaměstnance, i tato podléhá zákonům o bezpečnosti práce na pracovišti!

Každý zaměstnavatel je ze zákona povinen zajistit zaměstnancům bezpečí. Ať už vhodným pracovním prostředím s instalovanými bezpečnostními pomůckami (například protiskluzový nátěr na podlaze), tak pracovním oblečením (reflexní vesty). A když už se nějaký úraz stane (bohužel i přes všechna opatření se úrazy stávají), je zaměstnavatel povinen poskytnout postiženému první pomoc.

Nebojte se pomoci

První pomoc je souhrn jednoduchých úkonů, které se provádí, aby se snížily dopady poranění na zdraví daného jedince. První pomoc musí poskytnout každá osoba nad 18 let (pokud to neohrozí její vlastní zdraví). Každý pokus o záchranu zdraví jiného člověka – i neúspěšný – nemůže být vyhodnocen jako úmyslné poškození zdraví člověka. Zato neposkytnutí první pomoci je trestným činem.

Bezpečné pracoviště

Bezpečnost práce na pracovišti můžete zajistit zakoupením ochranných a bezpečnostních pomůcek. Vhodným e-shopem pro tento účel je http://www.vmbal.cz/. Mimo kvalitních pomůcek poskytuje VMBAL také dopravu zdarma u každé objednávky, bez ohledu na objednané množství. Rychlost dodání je působivá – do 24 hodin. Pokud plánujete maloobchodní prodej bezpečnostních a ochranných pomůcek, pak vás jistě potěší možnost sjednání velkoobchodních cen. Ani věrní zákazníci nepřijdou zkrátka – je pro ně připraven zajímavý věrnostní program.

A jaké pomůcky firma nabízí? Jedná se o pomůcky hned z několika kategorií bezpečnosti práce. Co se týče první pomoci, můžete zde nakoupit lékárničky, zdravotní brašny i nosítka pro zraněnou osobu. Z oblasti předcházení úrazů pak můžete nakoupit alkohol testery, reflexní ochranné pomůcky na podlahu i na zdi, protiskluzové nátěry či vypouklá zrcadla pro lepší přehled.

Kromě zdraví můžete chránit i své peníze zakoupením funkčních trezorů a bezpečnostních schránek. V nabídce naleznete i hygienické pomůcky, jako je toaletní papír, mýdlo a dávkovače. To je vhodné pro menší firmy, které takto mohou postupně dokupovat například toaletní papír, aniž by musely připočítat náklady na dopravu.