Zubní implantolog není to stejné jako všeobecný zubní lékař

Stomatologické preventivní prohlídky a taktéž ošetření bolavých zubů provádí všeobecný zubní lékař. Pokud však potřebujete implantát, je vhodnější obrátit se na specialistu, který provede vsazení zirkonového, respektive titanového kořene do čelisti. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno má implantolog na starosti. 

Jakmile do vyhledávače zadáte termín jako zubní implantáty Ostrava, narazíte hned na několik odborných klinik, přičemž jednou z nich je i ta pod vedením MDDr. Ondřeje Vichera. 

Co jsou to zubní implantáty? 

Implantologie spočívá v nahrazení kořenů zubů kovovými šroubovitými sloupky a chybějících zubů keramickými korunkami. Zubní implantát vypadá a funguje podobně jako skutečný zub. Vzhledem k tomu, že je chirurgicky umístěn do čelistní kosti, titan v implantátech splyne s čelistní kostí, takže implantát potom neklouže, nedělá hluk ani nepoškozuje kost tak, jak je to například u fixních můstků. 

Implantolog volí způsob provedení operace podle zvoleného druhu implantátu a stavu čelistní kosti. Zákrok může být poměrně komplikovaný, a proto se doporučuje, aby ho prováděl zubní implantolog, který je na danou oblast specializován. 

Jak najít správného zubního implantologa?

Zaměřte se na recenze, protože zkušenosti ostatních klientů vám prozradí i to, jaký implantolog je. Stomatochirurgie Ostrava má velice pozitivní reference, ostatně není se čemu divit, protože si zakládá na kvalitní práci, individuálním a přátelském přístupu. 

Jaký je proces implantologie? 

Implantolog však nejprve posoudí, zda máte zdravé ústní tkáně a dostatečně silnou kost, která udrží implantáty na místě. Jedná se o faktory, které pomáhají určit, jestli vaše ústa implantáty přijmou. Při ošetření bezzubé čelisti se řeší dutina ústní jako celek. 

Pokud nechcete, aby došlo k selhání implantátu, potom je nezbytné dodržovat dobrou ústní hygienu. 

Implantolog, v jehož kompetenci je zubní chirurgie, vás celým procesem provede a udělá maximum pro to, aby operace implantátů byla úspěšná. V případě potřeby se postará i o trhání osmiček. Občas je totiž extrakce zubů moudrosti nezbytná.