Vybíráte pohovku? Která pohovka vám vyhoví?

pohovky

Nákup nové pohovky je pro mnohé rodiny doslova slavnostním obřadem, protože přeci jen pohovka nepatří mezi spotřební zboží, které bychom ročně obměňovali. Pokud vám stará pohovka dosloužila, máte nejvyšší čas poohlédnout se po vhodném nástupci. Jak má být pohovka velká? Jak široký sedák u pohovky požadujete? Má být pohovka rozkládací, nebo snad rohová? Chcete čalouněnou pohovku, či snad látkovou?

Rada číslo jedna: buďte konkrétní

Zcela běžně se stává, že se rozhodnete pro jednu variantu pohovky, ale jakmile uvidíte jiné modely, okamžitě obrátíte a už netoužíte po decentní černé, ale rádi byste křiklavě červenou. Výběr odstínu si dobře promyslete. Je to investice na dlouhé roky a měla by ladit s celkovým stylem místnosti. Máte-li obývací pokoj v béžových tónech v kombinaci s přírodními materiály a dekoracemi, vyplatí se poohlédnout se po nějaké jednoduché, střídmé a zároveň pohodlné. Sháníte-li levnou alternativu do studentského pokoje, hledejte ideální poměr ceny a kvality. Bude vám pohovka sloužit přes den jako místo pro odpočinek a večer jako postel? Pak počítejte s vyšší investicí, aby váš spánek byl doopravdy plnohodnotný na rozkládací pohovce se speciálním pěnovým jádrem.

Rada číslo dvě: nechte se svést stylem

Každý domov napříč věkem a potřebami zákazníka je laděn do určitých tónů a doplněn o všelijaké vkusné bytové doplňky. Proto i pohovka, jakožto dominanta pokoje, by měla ladit s okolními kousky nábytku. Baví vás třeba skandinávský styl? Pak si pořiďte praktickou pohovku na dřevěných nožkách a nezapomeňte se vybavit i praktickou a velmi elegantní kožešinou či plédem. Velmi oblíbeným se stává eklektický styl bydlení, v němž se snoubí mnoho prvků najednou, jež dohromady tvoří oázu pohodlí a útulnosti. Tady je pouze na vaší fantazii, zda vsadíte na pohovku s výrazným potiskem, jednobarevným potahem či snad kombinaci tzv. patchwork.

Industriální styl = kůže, dřevo, sklo a kov

Fandíte-li bydlení v industriálním stylu, měla by být vaše pohovka z masivních kožených sedáků, eventuálně v kombinaci s výraznými křesly. Žádné plastové prvky, žádná koženka. Pouze vysoce kvalitní useň, dřevěné, eventuálně kovové nohy a doplňky. Oproti tomu moderní styl kombinuje světlé tóny, jedinečné kousky a vkusné solitérní kusy nábytku, jež doslova vybízí k vyzkoušení. Stejně tak by měla působit vaše pohovka, měla by doslova zvát ke komfortnímu posezení. S takovou pohovkou stačí vzít oblíbenou knihu, popřípadě šálek dobré kávy a vychutnat si chvilku sám pro sebe.

Výrobci sledují aktuální trendy a ani jim neuniklo, že se popularizoval vintage styl diktující vždy jeden dominantní kousek v místnosti. Proč by to nemohla být právě výrazná pohovka? Vyznavači minimalismu by pak měli sledovat pohovky v jednoduchých liniích a jednobarevných tónech. V tomto případě skutečně platí, že méně je někdy více.

Stále na dovolené? Klidně v obýváku!

Milujete vodu, vítr, slunce, letní atmosféru a sezónní koktejly? Proč si takovou pohodu nedopřát v pohodlí domova! Vsaďte a přímořský styl, jenž vnese do interiéru prázdninovou uvolněnost. Docílíte toho zejména drobnostmi, jako jsou mušle, rámečky, obrazy nebo koberce s letními motivy. A samozřejmě pohovka, ta musí být originální, kombinovaná s přírodními materiály, ideálně pak bambusem či rákosím. V posledních letech asi největší rozmach slaví venkovský styl, často označovaný jako rustikální. Bydlení je útulné, se spoustou otevřených polic a originálních doplňků. A přesně taková by měla být i vaše pohovka – masivní, široká, pohodlná.

Zpátky v čase s retro

Mnoho mladých lidí objevuje retro styl, který sází na jednoduchý nábytek na nožičkách a praktická křesla či pohovky. Pohovku si vyberte jednoduše podle sebe, zda na ní budete denně usínat, popřípadě rohovou pod okno anebo kombinaci s oblíbenými geometrickými vzory. Jestliže vás ani jeden styl neoslovil, nabízí se ještě maximalismus. Více a více doplňků, dekorací, ozdob, knih, svítidel a tapet. V takovém prostoru nevíte, co sledovat dříve, proto svou pohovku volte spíše jednoduchého rázu, bez zbytečných výrazných vzorů a potisků. Polštářky jsou ale rozhodně in za každé situace. A jakou pohovku si vyberete vy?

Sdílet článek