Práce za hranicemi České republiky láká především výší výdělku. V zahraničí se prostě vydělává více peněz, což může pomoci zejména v situaci, kdy si člověk zařizuje bydlení. Pořízení nového bytu nebo domu je otázkou velké finanční zátěže. A jak je to s daněmi, když máte příjem ze zahraničí?
Zaměstnání v Německu a daně
Mezi oblíbené cílové země, kam odcházejí za prací lidé z České republiky, je sousední Německo. Výhodné je to zejména pro toho, kdo nebydlí od hranic daleko. Ten, kdo se rozhodne u sousedů pracovat, by se měl rozhodně seznámit s možnostmi vrácení daně v Německu. Může takto ušetřit spoustu peněz. Víte, že vám daně vrátí, kdy jste v Německu pracovali jen část roku, případně jste nepobírali žádný další vyšší příjem, v kolonce stav máte v občanském průkazu napsáno ženatý nebo vdaná či jste za prací dojížděli.
Jak je to s daněmi v Německu
Daně v Německu se řídí jejich platnými zákony. Německo umožňuje si snížit daňovou povinnost a nabízí celou řadu odečitatelných položek, jež jsou daňovými výdaji. Díky tomu lze získat zajímavý daňový přeplatek, a vylepšit si tak rodinný rozpočet. Zvláště v současné době, kdy se vše kvůli koronavirové pandemii zdražuje, je to důležitá informace.
Jak si poradit s vrácením daňového přeplatku
O vrácení daní byste měli požádat co nejdříve. Nemusíte být v tomto žádní daňoví odborníci, protože pomoc můžete získat na webových stránkách https://tj-legal.cz/, kde vám rádi poradí ti, co mají s danou oblastí dlouholeté zkušenosti. Aby vám mohly být vráceny daně z Německa, měli byste mít u sebe vyplněný formulář Lonhsteuerbescheinigung, případně i výplatní pásky od všech svých německých zaměstnavatelů. Nevíte-li si rady, můžete se s odborníky kontaktovat prostřednictvím webového formuláře na výše uvedených stránkách a dohodnout se s nimi na dalším postupu.