Vaše auto dosloužilo? Nechte ho ekologicky zlikvidovat v kovošrotu

Možná i vás napadá otázka co s ním, když vaše drahé auto dosloužilo a oprava by stála více než pořízení ojetého vozidla. V takovém případě je dobré se poohlédnout po firmě, která vám automobil ekologicky zlikviduje. Zákon č. 185/2001 Sb. o tom hovoří dost jasně a vozidlo s ukončenou životností řadí do kategorie nebezpečných odpadů. A s nimi musí být nakládáno obzvlášť obezřetně.

Co s autem, které má svá nejlepší léta za sebou

Jestliže je vaše vysloužilé auto ještě pojízdné, můžete ho sami osobně zavézt do výkupu autovraků. Není-li pohybu schopné, tak vám nezůstane nic jiného než se obrátit na kovošrot, který se ekologické likvidaci vozidel věnuje. Musí mít k tomu povolení ministerstva životního prostředí, takže je zřejmé, že to nemůže dělat každý. Vedle této činnosti bývá většinou náplní jeho práce i výkup kovů.

Ekologická likvidace vozidel 

Určitě je dobré si předem zjistit, že firma, kterou jste si vybrali, tímto povolením disponuje. Lze se s ní domluvit na odtahu automobilu, který bývá zdarma. Obvykle je nutné si připravit velký technický průkaz a případně i plnou moc, pokud vůz předává někdo, kdo není jeho majitel. Vy pak dostanete potvrzení o ekologické likvidaci, se kterým budete moct zajít na úřad auto odhlásit z evidence.

Kde ekologicky zlikvidovat auto v Karlovarském kraji

Ekologická likvidace vozidel musí být pro zájemce dostupná. Proto obvykle v každém kraji se jí věnuje nějaká firma, zabývající se výkupem železa. V Karlovarském kraji je to AB Metal Recycling s.r.o., na jejíž služby je možné se podívat na webu www.abmetalrecycling.cz. Zde získáte podrobné informace o likvidaci auta i kontakt na příslušné pracovníky, s nimiž se domluvíte na dalším postupu. Součástí jejich práce bývá naložení autovraku, jeho ekologická likvidace, vystavení dokladu o ní. Výhodou je, že vám firma zajistí i odhlášení automobilu z registru.