Úklid garáže: prakticky a efektivně!

garážová vrata

Staré garáže slouží spíše než k parkování auta k uskladnění sezónních a nepotřebných věcí. Udržuje se v ní pak nepořádek, špína a také se může pomalu rozpadat její vybavení. Připomíná vám tento popis i vaši garáž? Nenechte vaši garáž zcela zchátrat a dejte jí nový kabát a řád! Dnes vám dáme pár tipů na to, jak ji prakticky a efektivně uklidit.

Buďte nesmlouvaví

V první řadě vás čeká pořádný úklid vaší garáže. Vše, co jste již nějakou dobu nepoužívali, a vše, co je rozbité nebo nefunkční vyhoďte. Všichni máme tendenci využít možný prostor, který nám naše garáž poskytuje, a tak do ní ukládáme často úplné zbytečnosti. Při třídění však buďte skutečně odhodlaní a naprosté zbytečnosti vyhoďte. Získáte tak prostor pro lepší orientaci ve vaší garáži a také pro pohodlnější práci či kutilství, které v garáži provozujete.

Úložné díly

Abyste se v garáži dobře vyznali, doporučujeme pořídit si vhodné úložné prostory. Ty vždy dobře kombinujte s typem vašich garážových vrat. Pokud máte sekční garážová vrata, nedoporučujeme si pořizovat police umístěné u stropu, jelikož by garážovým vratům překážely. Pokud však máte rolovací garážová vrata, posuvná nebo křídlová garážová vrata, budou pro vás tyto police vhodné. Jednak vám ušetří místo na podlaze a také vám prakticky rozšíří vaše úložné prostory.

Vhodnými úložnými prostory jsou i vysoké regály, zasouvací kontejnery nebo pracovní ponk. Pokud budete vybavovat vaši garáž, mějte na paměti, aby byla pracovní plocha dobře osvětlena. Situujte ji tedy k oknu nebo k dobrému zdroji světla, aby byla práce v garáži komfortní.

Vnější vzhled

Jsou garážová vrata již rozbitá, špatně drží nebo nemají tak hezký vzhled? I jim můžete dát novou podobu! Můžete si zajisté pořídit zcela nová garážová vrata, jestliže ale nechcete vynakládat tolik finančních prostředků, vyzkoušejte například digitální potisk garážových vrat, který vypadá moderně a vkusně. Digitální potisk vrat nabízí velmi širokou škálu potisků, které budou korespondovat s barvou omítnutí vašeho domu a vytvoří tak elegantní vzhled celého domu. Digitální potisk můžete využít pro imitaci dřeva i další moderní potisky.

Také se občas přistihnete, jak do garáže ukládáte nepotřebné věci nebo máte v garáži dokonalý pořádek?