Top 5 zahraničních lyžařských středisek

Chcete si užít zimní sporty? Většina zkušených lyžařů dávno ví, že se vyplatí vyrazit mimo Českou republiku. Nejlepší lyžařská střediska leží jen několik hodin jízdy za hranicemi. Nevíte, které zvolit? Chtěli byste lyžařský zájezd koupit levně? Máme pro vás přehled top 5 míst, kam se vyplatí zajet!

1. Italská krása

Dlouhé kilometry perfektně upravených tratí a k tomu úžasné panorama, to jsou 2 základní věci, které nabízí lyžování Itálie. Velmi populární je lyžařské středisko Arabba – Marmolada. Jeho lákadlem je sjezd z nejvyšší hory Dolomit Marmolady a také okruh Sella Ronda. Výhodou je propojení střediska se sousedními Val Gardena a Val di Fassa.

2. Francouzská mega jízda

Jestliže si chcete užívat super dlouhé sjezdy a rádi střídáte náročnost sjezdovek, mělo by se vaší volbou stát lyžařské středisko Alpe d`Huez. Nabízí celkem 250 km upravených tratí, z toho 17 černých, kde to opravdu sviští. Kromě toho se v okolí nachází i 50 km běžeckých tratí.

3. Švýcarský luxus

Lyžování Švýcarsko si oblíbili především milovníci luxusu. Užijete si zde perfektně vybavená lyžařská střediska. Mez nejlepší patří oblast Berner Oberland.

4. Rakouská pohoda

Celou řadu moderních středisek, kde najdou zábavu zkušení lyžaři, začátečníci i děti, nabízí Rakousko. Zde se velké popularitě těší oblast Schladming-Dachstein, ve které najdete 123 km upravených sjezdových tratí všech náročností.

5. Blízké Slovensko

Ve výběru top nejlepších oblastí nelze opomenout ani Slovensko. Mnoho zážitků slibují Vysoké Tatry a středisko Štrbské Pleso. Velikostí se sice s alpskými nedá srovnat, ale kvalitou určitě ano.

Lyžařské zájezdy koupíte levně!

Pokud se chystáte na zimní dovolenou do zahraničí, podívejte se na portál NewTravel.cz. Nabízí srovnání lyžařských zájezdů od prověřených českých cestovních kanceláří. Zájezdy vybíráte na portálu, smlouvu podepíšete přímo s cestovní kanceláří. Lyžařské zájezdy lze vybírat podle země, data příjezdu a odjezdu, stravy, typu ubytování aj.