Svatba na podzim? S našimi tipy se jí rozhodně bát nemusíte!

svatební salon

Svatby v podzimních měsících nebývají tak časté jako v létě. Což je škoda, protože toto roční období se pyšní jedinečným kouzlem a nabízí vskutku výjimečnou atmosféru – ty barvy, to světlo, ten vzduch!

Nenechte se zaskočit

Při letních svatbách většinou počítáte s tím, že prostě bude hezky. Na podzim však bývá počasí daleko nevyzpytatelnější, proto se raději připravujte na všechny varianty – od babího léta přes mlhy a plískanice až po vítr a zimu. Žádné vrtochy počasí vás pak nezaskočí. Dopředu přemýšlejte, kde se bude veselka odehrávat. Trváte-li na obřadu venku, pak na to v předstihu upozorněte vaše hosty, aby se patřičně oblékli a neklepali se zimou v lehkých společenských šatech. Také vy vybírejte svatební šaty, které se hodí do chladnějších dnů. Sáhněte po těch s tříčtvrtečními nebo dlouhými rukávy, zvolte také teplejší materiál. Zima si na vás nepřijde, když je doplníte hřejivým kouskem typu bolerko, kabátek, kožešinka nebo pletený svetr. Ve svatebním salonu vám jistě rádi poradí, co bude vypadat nejlépe. Svatební hostinu pak už raději rovnou naplánujte někde v suchu a teple, kde se můžete veselit bez ohledu na počasí.

Užívejte si podzim se vším, co k němu patří

Podzim je krásný, tak si jeho krásu užívejte se vším všudy. Jeho pestrobarevnost a hravost bude skvěle vypadat na fotkách, dary přírody si pak můžete vyzdobit sál nebo svatební stoly. Uvidíte, jak krásně se budou na slavnostní tabuli vyjímat šišky, kaštany nebo zbarvené listy. Plody podzimu pak zakomponujte také do svatebního menu – vaši hosté si skvěle pochutnají na hustém zeleninovém krému, smetanové houbové polévce, vepřové panence se švestkovou omáčkou, jelení kýtě se šípkovou omáčkou, jablečném závinu se skořicí a ořechy nebo na kaštanovém pyré. Nezapomeňte ani na teplé nápoje, kromě klasické kávy a čaje servírujte také horkou čokoládu, grog nebo svařené víno.

Ušetřete, aniž byste slevili z požadavků

Na podzimní veselce můžete hodně ušetřit, aniž byste jakkoli slevovali ze svých požadavků. Ceny za vizážistu, fotografa či pronájem prostor jdou totiž po hlavní sezóně hodně dolů. Navíc je k dispozici daleko víc volných termínů, bez sebemenších problémů tak zarezervujete vaše vysněné místo pro obřad i hostinu. Velké výdaje „nespolkne“ ani výzdoba, kterou si můžete snadno a zdarma natrhat všude kolem. Taková dekorace ke všemu působí daleko originálněji než ta klasická. Tak nebojte se popustit uzdu fantazii!

Sdílet článek