Stop zbytečného odpadu, zkuste zero waste

menstruační kalhotky

Ekologie a zodpovědný přístup jsou velmi aktuální témata, jejichž poselství dále šíří řada tuzemských i zahraničních firem. Myšlenka je jasná, změnit svět k lepšímu. Díky tomuto pokrokovému přístupu postupně nahrazují plastová brčka skleněné či bambusové materiály, lidé se více zajímají o původ surovin a dávají přednost menších firmám, za nimiž stojí poctivá a kvalitní práce. To vše spojuje spojení zero waste – nevytvářet další zbytečný odpad.

Zkuste si spočítat, kolik hygienických potřeb během jednoho měsíce vyplýtváte. Číslo vás zaručeně zaskočí, a když počet vynásobíte počtem žen pouze ve vašem městě, budete doslova šokováni. Přitom klasické vložky či tampony lze nahradit odbouratelnými a trvanlivými variantami.

Pro vaše tělo přirozené

Menstruační kalhotky bourají veškerá dosavadní tabu. Bezpečné, hygienicky čisté a vysoce komfortní kalhotky vám budou během vašich dní maximální oporou. Jsou trvanlivé a oproti jednorázovým vložkám poslouží i několik let. Kdo dává přednost vložkám, ocení bavlněné vložky. Ty na rozdíl od klasických vložek nevyužívají syntetické materiály, jako jsou umělé hedvábí či chemikálie. Takže nehrozí podráždění pokožky nebo sliznice. Vložky se často bělí chlórem, což značí přítomnost toxických látek. Proč tedy raději tělu nedopřát šetrné materiály z certifikovaného pěstování a 100% bio bavlny?

Zodpovědný přístup k přírodě

Znovu použitelné produkty lze využít též na zahradu. Krmítka a budky pro ptáky vám mohou zdobit parapet i zahradu a přitom budete mít skvělý pocit, že šetříte přírodu. Stejné je to také s doplňky stravy. Veganské varianty jsou plně rostlinné s odpovídající certifikací v dózách z cukrové třtiny. Díky dlouhodobé spolupráci s vědci jsou receptury vyvážené a nabízí vitamíny a minerály pro děti, seniory, dospělé i těhotné a kojící ženy. Jeden člověk nemůže změnit svět, ale malými změnami u vás doma zjistíte, že existují i pohodlnější varianty, s nimiž navíc nezatěžujete životní prostředí. A to stojí za to, nemyslíte?